Naga MarketsPara walutowa USDCHF na skutek trwających niemal od początku roku spadków dotarła wczoraj w okolice niezwykle istotnego wsparcia 0.9950 zbiegającego się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z trwających od listopada do grudnia ubiegłego roku wzrostów.

W dniu dzisiejszym silny impuls spadkowy pokonał wspomniane wsparcie i jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować dzisiejsze spadki, rynek mógłby kontynuować swój rajd na południe.

USDCHF Daily

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice trwającej od 5,5 roku tendencji wzrostowej, która do tej pory została pokonana jedynie raz i było to spowodowane decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) o cięciu stóp procentowych oraz porzuceniu sztywnego kursu wymiany EUR/CHF w wysokości 1.20.

By zainwestować, sprawdź ofertę Brokera HotForex

USDCHF Weekly


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNomura: Czego spodziewać się po FOMC?
Następny artykułEURUSD – gwałtowne umocnienie euro po danych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here