Naga MarketsPara USD/CHF odbiła od wsparcia na poziomie 0.9830 podchodząc aż pod 0.9900. Złośliwi mawiają jednak, że i zdechły kot podskoczy, jeśli zrzucić go z wysoka. Czy zatem para jest przysłowiowym zdechłym kotem? Czy może gepardem szykującym się do kolejnego skoku?

W ostatnim czasie dolar zaliczył mocne dołowanie spowodowane lawiną zamykanych długich pozycji za pośrednictwem EUR/USD. Mimo, że trend średnioterminowy wyraźnie wskazuje na umocnienie amerykańskiej waluty, to ostatnie wydarzenia każą wątpić, czy w najbliższym czasie trend ten zostanie kontynuowany.

XM_USDCHF_1012a

Jeśli spojrzymy na USD/CHF technicznie, zobaczymy dobrze rozwinięty trend wzrostowy – para odrobiła z nawiązką straty ze stycznia 2015 i można założyć, że inwestorzy są mocno obłożeni długimi pozycjami. Dla mnie najbardziej prawdopodobny scenariusz to konsolidacja aż do przyszłego tygodnia i posiedzenia FOMC, które powinno przynieść rozstrzygnięcie w postaci przebicia.

Sprawdź warunki handlowe u brokera XM – Wygodne wpłaty, bonus bez depozytu oraz ochronę przed ujemnym saldem!

Zbliża się posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku i traderzy są przekonani, że podwyżka stóp procentowych nastąpi właśnie wtedy. Czy to oznacza dalsze umocnienie dolara? Bynajmniej! Prędzej realizację zysków wynikających z długotrwałego dyskontowania właśnie takiego scenariusza.

Wiele jednak zależy od postawy FOMC i Janet Yellen, gdyż kolejnym obszarem spekulacji jest to, jak stroma będzie ścieżka stóp procentowych w przyszłości – póki co przyjmuje się 1.00-1.25% na koniec 2016 roku. Zmiany w podejściu FOMC oraz sygnały wpływające na te oczekiwania mogą wesprzeć lub pogrążyć dolara w krótkim terminie.

Problem może być z poziomami wsparcia wokół 0.9700 – ciężko znaleźć techniczne potwierdzenie silnego popytu na tych poziomach. Jeśli dojdzie do przełamania LT oraz 0.9800 i akcja cenowa nie będzie w stanie na bieżąco złapać się niższych poziomów, to spodziewać się będziemy solidnego nurkowania.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here