Naga MarketsKurs dolara osunie się o 200-pipsów? USDCHF odbija od 200-dniowej średniej Chociaż kurs dolara do franka porusza się w konsolidacji, to istotne znaczenie dla pary walutowej USDCHF stanowi dynamiczny opór w postaci 200-dniowej średniej. Cena testowała ten poziom pod koniec ubiegłego tygodnia, a po raz kolejny – wczoraj. Pozytywne rezultaty obu testów wskazują na słabość dolara. Jednakże przekonania do dalszych spadków nabiorę dopiero po wybiciu wsparcia horyzontalnego.

  • 200-dniowa średnia dobrze sprawdza się w roli dynamicznego oporu
  • Niedźwiedzie muszą pokonać lokalne wsparcie, by móc kontynuować odbicie
  • Kluczowym celem dla spadków będzie okrągły poziom 0,96 CHF

Kurs dolara po raz kolejny powstrzymany przez 200 MA

Na wykresie dziennym pary walutowej USDCHF widzimy, że po piątkowym teście 200-dniowej średniej nastąpiło odrzucenie tego poziomu. Kolejny test miał miejsce wczoraj i znowu ujawnił on słabość byków. Ponadto, kurs dolara nie był zdolny do wyznaczenia nowych maksimów.

Dziś natomiast notowania kierują się na południe i są coraz bliżej minimów z obecnego tygodnia. Do kontynuacji spadków niezbędne jest wybicie lokalnego wsparcia widocznego na wykresie 4-godzinnym.

Wykres dzienny pary walutowej USDCHF – 29 kwietnia 2020 r.

Poniższy wykres 4-godzinny ukazuje omówione wyżej wsparcie przy 0,9712. Strefa wokół tego poziomu sprawdzała się także w roli oporu kilkukrotnie od drugiej połowy obecnego miesiąca.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
Wykres 4-godzinny pary walutowej USDCHF – 29 kwietnia 2020 r.

Jeśli niedźwiedzie pokonają to wsparcie, otworzą sobie drogę do okrągłego poziomu 0,96 CHF. W drodze na południe będą się jeszcze musieli zmierzyć z lokalnym poziomem obrony przy 0,9655.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here