Naga MarketsUSDCHF 21.05.2019

USDCHF Daily – cena znajduje się w formacji Inside Bar

USDCHF – para od początku roku poruszała się w trendzie wzrostowym, by 26.04 ustanowić maksimum tego roku na poziomie 1.0236, zyskując 520p. Po osiągnięciu maksimum br. notowania zaczęły spadać i po pokonaniu silnej strefy popytu na poziomie 1.0125 notowania spadły do poziomu 1.0050. Od tego czasu trwa konsolidacja w formacji Inside Bar, notowania nie pokonały dotychczas ani górnego ani dolnego limitu świecy “matki” z 13 maja.

Aktualnie cena po kolejnym zanegowaniu górnego limitu IB zmierza na południe i jeśli pokona dolny limit IB to będzie on klasyczną formacją kontynuacji spadków wg. zasad Price Action.

USDCHF H4 – najbliższa strefa popytu może być celem sprzedających

Jeżeli do takiego wybicia dojdzie to celem może być najbliższa strefa popytu zaczynająca się na 1.0012. Frank szwajcarski należy do grupy instrumentów zaliczanych do “safe heaven” i zazwyczaj zyskuje na wartości, gdy pojawia się niepokój na światowych rynkach, gdy wzrasta ryzyko. Na pewno do takich czynników możemy zaliczyć napięcie wynikające z wojny celnej USA-Chiny czy groźba wybuchu konfliktu militarnego na Bliskim Wschodzie (USA-Iran). Sytuacja makroekonomiczna i powyższe skłaniają mnie do nastawienia się na dalsze spadki.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here