Naga MarketsPara walutowa USDCHF od 11 maja br. poruszała się dynamicznie na południe. Na skutek tych spadków rynek pokonał wsparcie w okolicy poziomu 0.9860 jednak mimo, że do wybicia tego doszło w połowie maja, poziom ten w dalszym ciagu nie został przetestowany od dołu (jako opór).

USDCHF H4

Zamiast tego, nieco niżej powstała stosunkowo szeroka (117 pipsowa) konsolidacja, z której na skutek trwającego od wtorku impulsu spadkowego, rynek w dniu wczorajszym wybił dołem. Od tego czasu obserwujemy bardzo wąską konsolidację, na skutek której rynek obecnie re-testuje dolne ograniczenie wspomnianej konsolidacji. Odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

By wykorzystać analizę i zainwestować już teraz sprawdź ofertę Brokera HotForex

USDCHF H1

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż w porównaniu do całego ostatniego impulsu spadkowego, obecna korekta wydaje się strasznie wąska. Jeżeli zatem obecny opór zostałby jednak pokonany, spodziewać moglibyśmy się pogłębienia tej korekty i re-testu lokalnego wsparcia (teraz oporu) zbiegającego się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego.

USDCHF H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: Intercars, Trakcja
Następny artykułEURCHF – odbicie od lokalnej linii trendu spadkowego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here