Naga MarketsOstatnie pół roku nie należało do udanych dla amerykańskiego dolara. Od połowy marca dolar systematycznie tracił do szwajcarskiego franka (USDCHF), tracąc od maksimum tego roku (0.9900) ponad 900p sięgając “dna” w ostatni dzień sierpnia 0.8995.

usdchf - swiss franc
USDCHF Daily – objecie hossy i dywergencja wzrostowa

Wrzesień rozpoczął się od re-testu tegorocznego minimum i cena pary zaczęła rosnąć.
Aktualnie, w chwili pisania tej analizy, dzisiejsza wzrostowa świeca wraz z wczorajszą tworzą formację objęcia hossy.

Na wykresie D1 zaznaczono formacje czerwonym prostokątem. Zakres formacji to 0.0996-0.9106. Pomiędzy wykresem ceny i wskaźnikiem MACD powstała dywergencja wzrostowa.

USDCHF H4 - sierpniowe notowania przyjęły kształt klina zniżkującego
USDCHF H4 – sierpniowe notowania przyjęły kształt klina zniżkującego

Gdy spojrzymy na wykres H4 zamieszczony powyżej, zauważymy, że przez cały sierpień cena poruszała się w konsolidacji w kształcie zniżkującego klina. Zazwyczaj gdy taka formacja tworzy się na dole trendu spadkowego możemy spodziewać się korekty wzrostowej.

Sygnałem do rozpoczęcia takiej korekty może być pokonanie oporu klina, co będzie równocześnie wybiciem z objęcia bessy z wykresu dziennego. Tu również trwa dywergencja wzrostowa na MACD.

Polecam:

Trading z wykorzystaniem PA+MACD, czyli jak zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej

–analizy na bieżąco https://t.me/TradewithDargo


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here