Naga MarketsUSDCHF 11.02.2019

USDCHF dolar do franka
USDCHF H4 – po ataku na Stop Losy cena wróciła do poziomu z piątkowego zamknięcia. Dalsze spadki bardzo prawdopodobne, na wykresie trwa dywergencja spadkowa.

USDCHF – mocnym uderzeniem rozpoczęły się notowania tej pary, w 5 minut po otwarciu rynku notowania sięgnęły poziomu 1.100 czyli o 100p wyżej niż piątkowe zamknięcie. To już drugi taki flash crash w tym roku, poprzedni obserwowaliśmy w nocy z 2/3 stycznia, ten również zdarzył się w czasie bardzo niskiej płynności, gdy rynki azjatyckie w zasadzie jeszcze nie są otwarte, działają tylko giełdy w Australii i Nowej Zelandii, a dodatkowo Tokio ma dzisiaj wolne. W bardzo krótkim czasie bo już po pół godziny notowania wróciły do poziomu z piątkowego zamknięcia.

Ponieważ w zeszłym tygodniu była duża nierównowaga pomiędzy sprzedającymi a kupującymi ( 93%/7%) można uznać, że było to zagranie pod zamknięcie stop lossów. Od strony technicznej dywergencja na H4 wskazuje, że możemy spodziewać się spadków, najbliższa pozioma strefa popytu zaczyna się na poziomie 0.9930 czyli 80p niżej niż aktualnie i może ona być pierwszym celem dla sprzedających. Pewnym hamulcem dla ceny może stanowić średnia EMA144, która ostatnio stanowiła dynamiczny opór, a po pokonaniu stała się mocnym wsparciem.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Ta analiza będzie weryfikowana w weekend.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here