Naga Markets1. USD/CHF – Podsumowanie analizy

Ostatnio na portalu Comparic.pl pojawiło się kilka analiz harmonicznych kilku instrumentów giełdowych – usd/chf, eur/usd oraz kontraktu CFD na niemiecki indeks DAX.30 Pora na małe podsumowanie.

https://comparic.pl/listings/usdchf-h4-formacja-bearish-shark/

USDCHF EURUSD i DAX30 – Podsumowanie analiz_1

USDCHF EURUSD i DAX30 – Podsumowanie analiz_2

Cena przebiła (po zmianie biegunów) linie trendu spadkowego, ale odbiła się od poziomu wsparcia umiejscowionego, jak wspominałem, w połowie białego korpusu. Po czym po krótkiej konsolidacji cena zapikowała aż czterema czarnymi świecami w dol. Ruch ten zakończył się formacją młota, sygnalizująca ze siła niedźwiedzi zmalała. Dodatkowo można zauważyć, ze powstała kolejna formacja harmoniczna pro-wzrostowa, ale w tym układzie pracująca jako odwracająca trend (bynajmniej powodująca odreagowanie w gore).

2. EUR/USD – Podsumowanie analizy

https://comparic.pl/listings/eurusd-formacja-abcd-double-top-shark-czyli-miedzy-mlotem-a-kowadlem/

USDCHF EURUSD i DAX30 – Podsumowanie analiz_3

USDCHF EURUSD i DAX30 – Podsumowanie analiz_4

Eur/Usd nie przebił za pierwszym razem oporu w postaci linii trendu (wewnętrznej!) oraz jednocześnie w tym samym miejscu był opór w połowie długiego czarnego korpusu! Niezwykle skuteczna metoda wyznaczania wsparć i oporów. W sumie w święta było mało danych makro i dopiero 27.12 cena ruszyła z wyraznym impetem w gore. Sytuacja jest analogiczna do tej opisanej powyżej… Tutaj tez mamy przeciwstawna formacje harmoniczna, stad długi cień świecy zwanej spadającą gwiazda. A więc pomimo Świąt nie każda spadająca gwiazdka jest dobra 🙂

3. DAX30 – Podsumowanie analizy

https://comparic.pl/listings/analiza-harmoniczna-dax30-potencjalna-formacja-na-kontynuacje-trendu-wzrostowego/

Na Daxie obserwowaliśmy zachowanie się ceny po zbliżeniu się do luki cenowej. Zadziałała jako silny obszar wsparcia, dodam nawet, ze wcześniej niż się spodziewałam. Rzadko to się zdarza, ale jeśli już do tego dojdzie znaczy, ze rynek ma potencjał, co widać na wykresie poniżej. W sumie w nowym ruchu powstało aż 4 nowe luki hossy!

USDCHF EURUSD i DAX30 – Podsumowanie analiz_5

USDCHF EURUSD i DAX30 – Podsumowanie analiz_6

Autorem analizy jest Arek Łyjak twórca kursu AdvanceTrader.
Z okazji Świąt przygotował na niego znakomitą promocję. Więcej w artykule: Świąteczna Promocja kursu AdvancedTrader od Arka Łyjaka!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here