Naga MarketsW zeszłym tygodniu analizowałem EURUSD na wysokich interwałach MN -miesięcznym i W1-tygodniowym, jak na razie notowania poruszają się powyżej decyzyjnego poziomu 1.1060 i co raz więcej czynników wskazuje, że prognozowane wzrosty mogą niedługo stać się faktem. W środę poznamy decyzję FED dotyczącą wysokości stóp % w USA co niewątpliwie może wpłynąć na konkretne ruchy na parach z USD.

Dzisiaj przyjrzałem się USDCHF i dla odmiany zrobiłem analizę na niższych interwałach H4 i H1.

USDCHF H4

Na wykresie H4 widzimy, że od połowy sierpnia cena poruszała się w kanale wzrostowym o zasięgu ok. 170p,z którego 10 dni temu nastąpiło dynamiczne wybicie. Poprzedni tydzień i początek bieżącego to powrót do pokonanego wsparcia kanału. Aktualnie ostatnie dwie świece H4 utworzyły formację Inside Bar. Warto obserwować kierunek wybicia, bo może on świadczyć o końcu korekty wzrostowej i powrocie do spadków, zwłaszcza, że MACD ustanowił maksimum i zaczyna maleć.

XM oferuje traderom minimalne depozyty od 5 dolarów oraz bezpieczeństwo dzięki licencjom CySEC, ASIC i FCA. Handluj z brokerem posiadającym 10-letnią tradycję rynkową i ponad 2.5 miliona klientów na całym świecie.

USDCHF H1

Na wykresie H1 widzimy , że korekta ostatnich spadków przybrała formę kanału wzrostowego. Jeśli wybicie z IB ( z wykresu H4) nastąpi dołem to celem może być wsparcie wspomnianego kanału, a po jego pokonaniu najbliższa strefa popytu zaczynająca się na poziomie 0.9915. MACD tez jest w fazie spadkowej. Gdyby jednak doszło do wybicia górą, to poziom parytetu 1.000 jest w zasięgu tej pary, gdyż tam mielibyśmy konfluencje oporów i strefy podaży.

Przy okazji zapraszam na wtorkowy (29.10 o godz 20:00) webinar poświęcony strategii tradingowej opartej na średniej kroczącej EMA144, szczegóły TUTAJ.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here