Naga MarketsUSDCAD – Na tej parze mocno podatnej na tweety D.Trumpa i stan rokowań dotyczących nowego porozumienia handlowego NAFTA-(North American Free Trade Agreement) notowania od lutego br. poruszają się wyraźnie na północ. Miniony tydzień był jednak wyraźnie spadkowy i cena pokonała lokalną linię trendu wzrostowego.

USDCAD Daily

Ciekawie też wygląda sentyment rynku detalicznego – zauważymy przytłaczającą przewagę longów nad shortami, bo aż 95% traderów trzyma pozycje buy a tylko 5% sell. Taka nierównowaga zazwyczaj prowadzi do gwałtownych ruchów ceny i prawdopodobnie niedługo rozegra się walka o Stop Lossy zleceń kupna (longów)… jeśli dojdzie do long squeezu – to cena podąży jeszcze bardziej na południe w rejony silnej strefy popytu 1.3125.

USDCAD sentiment – znaczna przewaga longów zazwyczaj kończy się próbą “zapolowania” na pozycje długie przeciągając korektę spadkową.

Long squeeze to typowa pułapka na longi w trendzie wzrostowym i polega na dość gwałtownej korekcie spadkowej, ma miejsce, gdy nagły spadek ceny zachęca do dalszej sprzedaży, zmuszając  posiadaczy longów do zamykania zleceń celu ochrony przed dużą stratą.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here