Naga MarketsUSDCAD 18 września próbował wyjść dołem z konsolidacji, w której poruszał się od ponad miesiąca. W analizie z 22 września napisałem: “często fałszywe wybicie z konsolidacji w jedną stronę kończy się właściwym wybiciem w stronę przeciwną. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce to będzie to zgodne z głównym trendem”.

Faktycznie wybicie w dół okazało się fałszywe i cena bardzo szybka wróciła do górnego ograniczenia konsolidacji czyli poziomu 1.3320. W piątek nastąpiła pierwsza nieudana próba wybicia oporu, a w poniedziałek ostatecznie niedźwiedzie skapitulowały i opór został przebity. Na tak wysokich poziomach USDCAD był ostatnio w 2004 roku.

Wykres USDCAD dla interwału H4.
Wykres USDCAD dla interwału H4.

Konkurs dla czytelników COMPARIC. Załóż konto (nawet DEMO) w FX GROW i prawidłowo wytypuj zatrudnienie w sektorze pozarolniczym w Stanach Zjednoczonych i wygraj 500zł (warunki konkursu i możliwość typowania). FX GROW to natychmiastowa egzekucja zleceń w modelu STP, ultra niskie spready i ochrona przed ujemnym saldem na koncie.

Szersza perspektywa, interwał miesięczny

Najbliższym oporem, który wskazać można dopiero na interwale miesięcznym jest poziom 1.3800. Cena od 2011 roku znajduje się w silnym trendzie wzrostowym i wyjście USDCAD górą z konsolidacji jest faktem, którego należało się spodziewać.

Wykres USDCAD dla interwału miesięcznego.
Wykres USDCAD dla interwału miesięcznego.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here