kwadraty z napisem usdcad Para z dolarem kanadyjskim nadal nie wybija ostatnich szczytów z impulsów wzrostowych – co przemawia za utrzymaniem panującego z interwału H4 / D1 trendu spadkowego. To z kolei daje okazję do rozegrania kolejnej zniżki z celem około 45 oraz 90 pips. Przygotowany scenariusz USDCAD pod takie zagranie czeka na wybicie poziomu wsparcia.


Sekwencja coraz niższych szczytów nadal pozostaje obecna, podczas gdy para USDCAD znajduje się po raz kolejny na wsparciu w okolicach poziomu 1.2980. Jeśli tendencja spadkowa miałaby się utrzymać – wcześniejszy niższy szczyt powinien zostać nienaruszony a obecne zejście w strefę wsparcia powinno nadać okazję do wykonania kolejnego ruchu w dół z targetem na 40 oraz 90 pipsów.

USDCAD – cel dla pary 1.2885

Dalsze zejście, czyli kontynuacja kompani sell dla pary rozpocząć sie powinna od przełamania obecnych poziomów. Wówczas zajęcie pozycji typu short ze stop losse nie większym niż 15 pipsów dałoby stosunek zysku do ryzyka na poziomie nieco ponad 2,7 dla pierwszego targetu cenowego. Natomiast drugi, w odległości o około 90 pips – wyraźnie poprawiłby risc ratio dla pozycji krótkich.

wykres USDCAD H4 16.10.2018
USDCAD H4 16.10.2018

Po dotarciu do pierwszego zaznaczonego na powyższym wykresie celu oczekuje się jeszcze klasycznego re-testu wcześniejszej strefy wsparcia, oraz dalszej kontynuacji spadków z celem 1.2885, gdzie następnie może odbyć się kolejna korekta ku górze. Taki scenariusz idealnie odzwierciedlałby korelację z parą EURUSD, która powinna w niedługim czasie dołączyć do średnioterminowych wzrostów.

Zaznaczona na wykresie czerwona linia jest maksymalnym zasięgiem do jakiego wykres może dojść nie negując jeszcze dalszego scenariusza spadkowego. W przypadku pokonania poziomu – scenariusz spadkowy ustąpi miejsca wzrostowemu do poziomów 1.3105, który w takim wypadku powinien być już re-testowany. To wiązałoby się z wybiciem ostatniego szczytu, a więc możliwemu powrotowi do średnioterminowych wzrostów.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here