kwadraty z napisem usdcadPara z dolarem kanadyjskim daje ostatnie spore zasięgi – co szczególnie sprzyja inwestorom intraday, którzy skupiają się na walorach o podwyższonej zmienności dla realizowania dziennych targetów. USDCAD dotarł w ubiegłym tygodniu do poziomów docelowych sprawiając, że para znów jest na uwadze ze względu na możliwość wytyczenia nowych scenariuszy. Przyjrzyjmy się aktualnemu układowi. 


W poprzedniej analizie skupiliśmy się na możliwości wybicia górą układu, który wskazywał na siłę strony popytowej – biorąc pod uwagę momentum wzrostowe po korekcie ostatnich spadków do poziomu zaznaczonego (ostatni dołek). Układ 1 do 1 się zrealizował a podejście pod strefę oporową było kolejnym planem na parę walutową. Jednak już samo wybicie oporu stanowiło negację dalszych – możliwych spadków o czym informowałem, wraz z momentem obrócenia scenariusza na korzyść pozycji długich.

wykres USDCAD-H4-17.10.2018
USDCAD-H4-17.10.2018

Poziomem docelowym dla pary był wówczas poziom oddalony o ponad 110 pipsów 1.3105. W piątek poziom został osiągnięty zgodnie z założeniem, a dziś wytyczamy nowe cele i potencjalne scenariusze dla pary.

Aktualna sytuacja USDCAD

W tym momencie para znajduje się na istotnej strefie porowej, która była celem dla pozycji długich. Na chwilę obecną wykres reaguje klasycznie, co tylko potwierdza wymowę poziomu oporowego – a celem dla pary staje się poziom 1,30450, który stanowi około 50 procent ostatniego impulsu wzrostowego. Jeśli para dotrze do wyznaczonego miejsca, wówczas pojawi się okazja do obserwacji, czy wykres nie będzie chciał kontynuować wzrostów z celem dla pozycji długich tym razem powyżej obecnej strefy oporowej – pod poziom 1.3175. Od zaznaczonego miejsca stanowiłoby to koło 130 pipsów, czyli zysk 3:1 przy założeniu, że zlecenie typu SL ustalimy nie głębiej niż 40 pipsów.

wykres USDCAD H4 22.10.2018
USDCAD H4 22.10.2018

W przypadku pogłębienia korekty – prawdopodobieństwo dalszych wzrostów spada, choć dotąd, dopóki wykres nie wybije ostatecznie poziomu 1.2980 – nadal na parze będzie szansa na powrót do wzrostów.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here