Naga MarketsSłabość amerykańskiego dolara po wtorkowym przemówieniu prezes Fed, Janet Yellen nadal się utrzymuje. Widać to doskonale na USD/CAD, które pomimo nadal obecnych niedźwiedzi na rynku ropy testuje ostatnie, marcowe minima.


Para przetestowała strefę wsparcia zaznaczoną na wykresie już wczoraj. Wówczas, USD/CAD wyszedł z tej sytuacji obronną ręką i przez resztę dnia obserwowaliśmy powolną korektę ostatnich spadków. Dziś, od samego rana, sytuację na parze kontrolują niedźwiedzie:

USDCADH4Schodząc do interwału godzinowego, możemy dostrzec świecę doji która odzwierciedla brak zdecydowania rynku. Na wykresie godzinowym widzimy również, że faktycznie doszło już do dwóch testów tej strefy – oba były nieudane. Obecny, trzeci test jest okazją do zajęcia pozycji. Ale czy aby na pewno?

USDCADH1Moim zdaniem sprzedaż w tym miejscu wiązałaby się z konsekwencją potrzeby szerokiego ustawienia zlecenia zabezpieczającego. Również długie pozycje są dość ryzykowne – jesteśmy bowiem w dosyć silnym trendzie spadkowym. Warto zatem poczekać na jeszcze jedną korektę wzrostową, której zasięg można wyznaczyć za pomocą mierzeń Fibonacciego:

USDCADH1Blisko tego miejsca znajduje się dodatkowo szybsza z średnich kroczących używanych w strategii opisanej przez Andrzeja Haraburdę:

USDCADH1Wszystko to powoduje, że warto poczekać z zleceniem sprzedaży USD/CAD przynajmniej do strefy 1,3040/50.

Równie dobrze, rynek może zdecydować się na gwałtowniejsze wybicie złotego wsparcia, które w przypadku ponownego testu (od dołu) pokonanych okolic również dostarczy dobrego sygnału sprzedaży.

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEURCAD – kolejny dzień na rzecz spadków?
Następny artykułCAD/JPY puka do drzwi istotnego oporu
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here