Naga MarketsNa niewiele ponad dwie godziny przed ważnymi dla cen ropy naftowej danymi Energy Information Administration, mocno skorelowane z tym surowcem USD/CAD testuje lokalne wsparcie w okolicy 1,3150. Czy byki znajdą siłę do utworzenia nowego szczytu?


Odpowiedź na to pytanie jest dość trudna, ponieważ wiele zależy od kształtu raportu Energy Information Administration. Prognozy rynkowe raportu EIA mówią o solidnym przyroście amerykańskich zapasów tego surowca w wysokości 2,53 mln baryłek. Wartość ta i tak jest znacząco niższa niż zeszłotygodniowe 6,46 mln. baryłek. Wartości raportu niższe od prognozowanych będą pozytywnym sygnałem dla cen ropy naftowej, a to przełoży się też na spadki USD/CAD.

Z drugiej strony, od dwóch dni na ropie ma miejsce silniejsza przecena, a ceny surowca zbliżają się do przebitego niedawno poziomu wsparcia. W połączeniu z nieco gorszymi danymi dotyczącymi zapasów czarnego złota, dolar kanadyjski ma szanse na dalsze spadki.

Handluj razem z innymi. Dołącz do społeczności eToro i korzystaj z doświadczenia innych traderów!

 

Słabnące CAD i nabierające sił USD powinno wywołać odbicie USD/CAD od zaznaczonej strefy wsparcia w rejonie 1,3150. Byczy pogląd na parę wspiera również bliska odległość średniej ośmiookresowej.

Gdyby jednak dane makroekonomiczne faworyzowały dolara kanadyjskiego, wówczas po uprzednim teście od dołu przebitego wsparcia będzie można dołączyć się do spadków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here