Naga MarketsNotowania pary walutowej USDCAD znalazły niedawno w ciekawym położeniu. Przed decyzją Banku Kanady odnośnie polityki monetarnej, kurs testował okrągły poziom 1.3000. Już po decyzji doszło do umocnienia dolara kanadyjskiego, co poskutkowało osunięciem na zamknięciu sesji pod wsparcie przy 1.2900.

Jednak już kolejnego dnia, kurs powrócił do zakresu między 1.3000 – 1.2900, gdzie przebywa do dnia dzisiejszego. Podczas wtorkowej sesji ponownie testowany był kluczowy opór na poziomie 1.3000 i wtedy też uformowała się świeca z długim górnym knotem wskazująca na respektowanie tego poziomu.

Z kolei wczoraj byliśmy świadkami sytuacji odwrotnej, gdzie doszło do testu wsparcia na 1.2900, a na wykresie dziennym pojawiła się świeca z długim cieniem u dołu mówiąca o przewadze strony popytowej. Mamy zatem dwa przeciwstawne sygnały uformowane w 100-pipsowym zakresie.

Na korzyść wczorajszej, byczej formacji przemawia obowiązujący kierunek północny oraz obecność notowań ponad 20-dniową SMA. Jednak kluczowe wydaje się rozstrzygnięcie w postaci zanegowania maksimów z wtorku lub minimów środowej sesji.

W tym pierwszym przypadku, kurs może dalej zmierzać do tegorocznego szczytu na 1.3124, a następnie do górnego ograniczenia kanału wzrostowego. Alternatywnie, wybicie minimów wczorajszej sesji otwierałoby drogę do konfluencji wsparcia, gdzie linia trendu z lutego br. spotyka się z obszarem horyzontalnym przy 1.2750.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here