Naga MarketsOPEC wpływa na silne zmiany notowań ropy w ostatnich dniach
OPEC wpływa na silne zmiany notowań ropy w ostatnich dniach

W godzinach przedpołudniowych informowaliśmy o spadkowych ruchach czarnego złota, które otwierało się w poniedziałek, 28 listopada, z luką spadkową. Najnowsze doniesienia z Iraku sugerujące, że państwo będzie współpracowało z OPEC, aby dojść do porozumienia w sprawie ograniczeń produkcyjnych, doprowadziło jednak do nagłego odwrotu – dynamicznie zyskuje CAD i WTI.


Dolar kanadyjski najgorętszą walutą sesji

W tym momencie USD/CAD osuwa się już o prawie 100 pipsów, pokonując bez większego problemu dołki piątkowe okolic 1.3450, 50% zniesienia wzrostów listopadowych oraz linię trendu łączącą HL z tego miesiąca:

USD/CAD H1
USD/CAD H1

Informacje napływające z Iraku sugerują, że dojście do finalnego porozumienia jest coraz bliższe. Widać to również na cenach ropy, które po rozpoczęciu tygodnia z luką spadkową, obecnie dynamicznie zyskują. Wcześniejszą deprecjację wywołał jeden z oficjeli Arabii Saudyjskiej sugerujący, że cięcia produkcji nie będą potrzebne do zbilansowania rynku. Podobne pogłoski doprowadziły do piątkowych osunięć na czarnym złocie. Jak jednak widać, nastroje rynkowe potrafią zmieniać się w mgnieniu oka:

Ropa WTI
Ropa WTI


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here