Naga MarketsSzeroka, wielomiesięczna konsolidacja na USD/CAD była opisywana na łamach Comparic.pl od początku 2017 roku wielokrotnie. Bariery, który utrzymywały notowania pary walutowej w ryzach przez 10 miesięcy, ostatecznie pękły na przestrzeni czerwca i maja – Loonie potrzebował zaledwie miesiąca, aby zrealizować mierzony cel formacji.


Minima z 2016 roku pokonane – przed nami dalsze spadki?

Górne i dolne ograniczenie wielomiesięcznej konsolidacji pokrywało się z dwoma zniesieniami Fibonacciego (mierzenie od maksimów do minimów zeszłorocznych) – 50% na 1.3575 oraz 23.6% na 1.2987 (okolice 1.30). Dodatkowo w połowie układu przebiegała strefa S/R (maksima z lipca i września 2016 w połączeniu z Fibo) oraz linia trendu. Przełamanie tej konfluencji wsparć pod koniec czerwca było kluczowym czynnikiem kolejnego re-testu dolnej bandy ruchu bocznego i następującego później wybicia dołem:

USD/CAD D1

Jak widać, mierzony zasięg wybicia z konsolidacji (zielone słupki), pokrywał się z kolejnym ważnym poziomem technicznym, a mianowicie dołkiem z zeszłego roku na 1.12462. Cena po posiedzeniu FOMC przebiła poziom i w czwartek otwierała się pod spodem, pozwalając tym samym zaksięgować około 500 pipsów zysku.

Zejście pod historycznie istotne wsparcie jest jednocześnie sygnałem, że presja podażowa wcale nie musi skończyć się tak szybko i ewentualny test poziomu od spodu pozwoli otwierać kolejne krótkie pozycje:

USD/CAD D1 – na zielono zaznaczono pin bara podażowego pod dawną strefą konsolidacji, który był sygnałem do otwarcia krótkiej pozycji. Kolejna zaznaczono na zielono świeca to moment realizacji mierzonego celu formacji.

Schodząc na wykres intraday widzimy, że pod 1.2462 nie pojawił się jeszcze sygnał sprzedażowy. Notowania rozrysowały krótkoterminowe wsparcie na 1.2413, mamy więc dwa punkty do poszukiwania shortów.

USD/CAD H1 – w oczekiwaniu na re-test nowego poziomu oporu


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here