Naga MarketsPrzed posiedzeniem Banku Kanady widzimy kolejną falę umacniania się dolara kanadyjskiego. Najpierw USD/CAD pokonała 61.8% zniesienia Fibo mierzonego na trendzie wzrostowym maj 2015 – styczeń 2016 (który cena testowała wyraźnie w marcu), a w trakcie wczorajszej sesji zamykała się poniżej kluczowego wsparcia 1.28560, które blokowała spadki od ostatnich dziesięciu miesięcy:

USDCAD na wykresie dziennym
USDCAD na wykresie dziennym

Justin Bennett: EUR/CAD przed posiedzeniem Banku Kanady

Pokonanie poziomu oznacza, że cena może zmierzać w kierunku kolejnego ważnego wsparcia rysowanego po szczytach majowo-czerwcowych (również rok ubiegły) wysokości 1.2560, które znajdują się praktycznie 300 pipsów niżej.

USDCAD H1
USDCAD H1

Najkorzystniejszą okazją do wejścia w pozycję byłby re-rest pokonanego poziomu (obecnie oporu) od dołu i pojawienie się tam sygnału sprzedaży. Wykres intraday pokazuje nam jednak, że cena dynamicznie pokonała 1.28560 i jak na razie nie myśli o wyraźniejszej korekcie. Dodatkowo w trakcie sesij wtorkowe i środowej rozrysowało się lokalne wsparcie intraday okolic 1.2750.

W oczekiwaniu na posiedzenie BoC, które wywoła z pewnością sporą zmienność na dolarze kanadyjskim możemy albo liczyć na shorty pod 1.28560 albo pod nowym lokalnym wsparciem 1.2750.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here