Naga MarketsNa zakończenie dzisiejszego dnia handlowego mam dla Państwa propozycję w postaci szybkiego rzutu oka na sytuację techniczną USD/CAD w dłuższej perspektywie. Wykres miesięczny  od 2010 roku rysuje niezerwanie świeczki, których układ sugeruje wyraźnie trwanie trendu wzrostowego.

USDCADMonthly

W lipcu cena pokonała nawet szczyty z 2008 roku i ponownie znajduje się przy poziomach sprzed kilkunastu lat (okolice 1.3300). Jak doskonale widać na wykresie początkiem impulsu wzrostowego była luka z końca minionego roku – cena ominęła wtedy po prostu bardzo silny opór tworzony przez 200EMA + 38.2% Fibo i zrobiła z niego bazę do dalszych ruchów wzrostowych co jak na razie udaje się bardzo dobrze. Notowania w efekcie wchodzą w strefę oporu wyznaczaną przez 61.8% zniesienia Fibonacciego oraz horyzontalny poziom wyznaczany na dołkach z lat 90-tych (1.330). Sierpień penetrował strefę, ostatecznie jednak podaż zaczęła spychać cenę w dół. Szczyty z 2008 roku od dołu zadziałały jako silne wsparcie (udane re-test) i od strony południowej również widzimy dłuższego knota. We wrześniu cena też już próbowała naruszać zaznaczoną na pomarańczowo strefę, jak na razie są to jednak ataki nieskuteczne.

Sprawdź cykl tekstów Wyżej być nie może! i inwestuj razem z nami na realnych pieniądzach!

W tym miejscu rozegrać może się przyszłość trwającego od pięciu lat trendu wzrostowego. Jeżeli będziemy świadkami silnego pokonania strefy i testu od góry, wtedy USD/CAD powinno piąć się dalej. Może to być jednak również miejsce silniejszego ruchu korekcyjnego (taki pogląd wzmacnia fakt, że cena znowu wyraźnie odjechała od średniej ruchomej). W razie korekt potencjalnymi celami spadków jest 50% zniesienia Fibo (1.2590) albo wspomniany poziom wsparcia z zeszłego roku 1.1740. W stronę popytową wyraźny opór rysuje się na wysokości 1.41020-1.4270.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here