Naga MarketsPo godzinie 14:30 rynki poznały jedyną istotną publikację makroekonomiczną dzisiejszego popołudnia – a mianowicie wskaźnik rozpoczętych budów domów w Kanadzie za kwiecień. Wartości okazały się lepsze od prognoz analityków, spadkowo rewidowano jednak wynik za marzec.

Łączna liczba rozpoczętych projektów budowlanych wyniosła 214,1 tys. wobec prognozowanych 210 tysięcy (poprzednio 252,3 tys. po spadkowej rewizji). Notowania USD/CAD rozrysowywały podażowego pin bara pod okrągłym oporem 1.3700, na wysokości dzisiejszych maksimów sesyjnych. W miejscu tym przebiega również 38,2% zniesienia piątkowych, bardzo dynamicznych spadków:

USD/CAD M5

W szerszym ujęciu widzimy natomiast, że okolice poziomu 1.3790 jak na razie okazały się dla byków na USD/CAD zbyt silnym oporem, wywołując reakcję sprzedażową. Cena w poniedziałek odbija i zamknięcie nad 1.3700 będzie okazja do szukania wejścia w longi, w kierunku kolejnego testu maksimów z 2017. Gdyby cena zeszła niżej, wtedy okazji zakupowych szukać będziemy natomiast na wysokości górnego ograniczenia dawnej konsolidacji, w której USD/CAD przesuwał się przez ponad pół roku:

USD/CAD D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here