Naga MarketsW przeciągu zaledwie piętnastu minut inwestorzy poznali szereg istotnych odczytów dotyczących gospodarki amerykańskiej oraz kanadyjskiej. Oprócz opisywanych już rezultatów raportu ADP odnośnie zatrudnienia w USA, opublikowano również wyniki rozpoczętej budowy domów, kosztów pracy oraz zezwoleń na budowę.


Loonie rozrysowuje nowe szczyty intraday

Wszystkie publikacje z godziny 14:15-14:30 zebrano na poniższym zrzucie ekranu:

Źródło: pl.investing.com

Początkowa euforia na dolarze amerykańskim, która pozwoliła osiągnąć najwyższe poziomy cenowe od dwóch miesięcy, została przytłumiona przez korzystne wyniki kanadyjskich housing starts oraz dynamiki zezwoleń na budowę.

Kanadyjskie building permits. Źródło: Statistics Canada

USD/CAD w kierunku 1.3560?

Na wykresie dziennym widzimy, że w tym momencie USD/CAD pokonuje opór 1.3414, który przez ostatnie trzy sesje blokował wzrosty po dynamicznym impulsie z przełomu lutego i marca. Jeżeli cenie uda się zamknąć nad poziomem i dodatkowo pojawi się sygnał zakupowy, możliwy będzie dalszy ruch w kierunku szczytów z 2016 na wysokości 1.3560-1.3600. Z drugiej strony zdaniem analityków Citi para znalazła się za wysoko i bank ustawia zlecenie sprzedaży.

USD/CAD D1

Z punktu widzenia wykresu intraday na interwale M5 dzisiejsza sesja przynosi zyski w zakresie prawie 70 pipsów. Wcześniejszy opór na 1.3445 stanowi obecnie wsparcie po nieudanej próbie pokonania 1.3460:

USD/CAD M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here