Naga MarketsW poniedziałek pojawiła się informacja o skutecznej szczepionce na covid-19. Firma Pfizer poinformowała, że przeprowadzone testy nowej szczepionki wskazują na jej skuteczność w 90% i nie powoduje ona skutków ubocznych. Ta wiadomość została przyjęta przez rynki w sposób wręcz euforyczny, indexy wystrzeliły w górę, SP500 ustanowił maksimum wszech czasów.

Większość walut zyskała do USD. Minęły dwa dni od tej pozytywnej wiadomości i rynki już nie są tak zmienne, a dokładniejsza analiza wpływu szczepionki na rozwój pandemii spowodowanej koronawirusem wskazuje, że potrwa ona jeszcze kilka miesięcy.

Pfizer jest w stanie wyprodukować w tym roku 50 mln szczepionek co wystarczy dla 25mln osób, gdyż aby zyskać odporność, która pojawia się po 28 dniach, należy przyjąć dwie dawki w odstępie 7 dni. Szczepionka musi być transportowana w temp -70C co stanowi dodatkowe utrudnienie w jej dystrybucji i powszechnym dostępie. Takie a nie inne uwarunkowania powodują, że zanim opanujemy pandemię, upłynie jeszcze sporo czasu.

Przy takim napływie wiadomości trudno analizować jakikolwiek instrument, kolejne wydarzenia fundamentalne powodują, że rynek porusza się całkowicie nieprzewidywalnie.

Jednak będąc zwolennikiem analizy technicznej, pomijam wiadomości na które i tak nie mamy wpływu, przyjrzałem się dzisiaj parze USDCAD widząc okazję do ciekawego setupu.

USDCAD Daily - formacja inside bar
USDCAD Daily – formacja inside bar

Na wykresie dziennym po spadkach trwających od początku miesiąca, pojawiła się formacja Inside Bar. Dzisiejsze próby wybicia górą z formacji wskazują na zmianę nastrojów i pojawienie się korekty wzrostowej.

Warunkiem korekty będzie dla mnie zamkniecie świecy dziennej powyżej 1.3050 i wejście MACD w fazę wzrostową.
Gdyby te warunki zostały spełnione- pojawi się dywergencja wzrostowa wspierająca ten scenariusz.

USDCAD H4
USDCAD H4 – najbliższa strefa podaży może być celem popytu

Na wykresie H1 możemy w przybliżeniu określić zasięg pierwszego impulsu wzrostowego. Może to być najbliższa strefa podaży zaczynająca się na 1.3090. Jednak jeśli ta granica zostanie pokonana to kolejnym celem może być poziom wsparcia i oporu S/R) – 1.3260. Jednak dopóki nie rozpocznie się wspomniana bycza dywergencja na D1 każdy scenariusz jest możliwy, włącznie z dalszymi spadkami.

Polecam też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here