Naga MarketsW dniu dzisiejszym o 14:30 poznamy dane dotyczące PKB w USA i Kanadzie. W związku z tym podczas sesji amerykańskiej możemy spodziewać się zwiększonej zmienności na parze walutowej USD/CAD. Jak ją wykorzystać?


Prognozy PKB

W ostatnim czasie dolar amerykański wyraźnie traci na wartości względem innych głównych par walutowych.  Dzisiejsze prognozy dotyczące PKB w drugim kwartale (pierwsze oszacowanie) są jednak pozytywne. Oczekiwana wartość na poziomie 2.6% stanowi niemal dwukrotność poprzednich odczytów. W przypadku Kanady publikacja będzie dotyczyła miesięcznego PKB za maj. Według prognoz powinno ono pokryć się z kwietniowym rezultatem, który wyniósł 0.2%. W przypadku pozytywnych informacji z USA i spełnieniu się prognoz dotyczących PKB Kanady na wykresie USD/CAD mogą pojawić się większy ruch wzrostowy.

Techniczna sytuacja USD/CAD

Wczorajsze wybicie ze spadkowego kanału cenowego może świadczyć o przerwaniu silnej tendencji spadkowej i pojawieniu się większej korekty, a nawet odwrócenia trendu. Należy jednak zwrócić na dwie lokalne strefy wsparcia w okolicach 1.2550 i 1.2480, które mogą zostać przetestowane. Na portalu Consilium Invest pojawiło się kilka pomysłów handlowych, które przewidują deprecjację dolara kanadyjskiego względem USD w najbliższym czasie. Może to świadczyć o dużym potencjale na przyszłe wzrosty.

Jednym z nich jest pomysł handlowy Pawła Szwajcara, który zwraca uwagę na potencjalny zasięg wzrostów. Może on osiągnąć wartość nawet 870 pipsów. Trader zamierza wykorzystać obecną sytuację techniczną ustawiają piramidę, składającą się z zleceń BUY STOP oddalonych od siebie o 50 i 25 pipsów. Poniżej znajdziesz pełny pomysł tradingowy z portalu Consilium Invest:

ZOBACZ PEŁNY POMYSŁ TRADINGOWYConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here