Naga MarketsUSD/CAD po wzrostach z ostatnich dni przebił dziś linię trendu wzrostowego i nagiął mocno dolną bandę małej konsolidacji* wyznaczoną przez wczorajszy dołek. Wydaje się, że trójkąt zwyżkujący powstały między linią trendu a oporem na ostatnich szczytach (1.1025) nie został zrealizowany, a inwestorzy przebili go dołem na fali osłabienia dolara. Najbliższa strefa wsparcia tuż pod okrągłym poziomem** 1.1000 wyznaczona jest przez blisko położone poziomy Pivot S1 i S2*** oraz układ szczytów i dołków poprzednich dni 1.0990/80. Dalszy ruch w dół napotka kolejne problemy w pobliżu 1.0970. Z kolei przebicie oporu 1.1025 otwiera drogę w górę do 1.1050 oraz 1.1070.

 Duże znaczenie dla dalszych losów pary może mieć także dzisiejszy odczyt sprzedaży istniejących domów z USA, o ile rozminie się wyraźnie z konsensusem na poziomie 4.60 miliona.

USD/CAD 1-godzinny.
Kliknij by powiększyć!

* Konsolidacja, inaczej ruch boczny, kiedy cena nie tworzy nowych dołków ani szczytów poruszając się między płaskimi bandami.

** Okrągłe poziomy oddziałują wyraźnie na cenę, z jednej strony mają znaczenie psychologiczne, z drugiej zaś wiele rozliczeń odbywa się w oparciu o okrągłe poziomy (np. opcje walutowe).

*** Poziomy Pivot, to poziomy obliczane według metodologii opartej na parkietach giełdowych używane przez profesjonalnych graczy do wyznaczania potencjalnych poziomów wsparć i oporu (S1, S2, R1, R2…) w trakcie dnia.

Powyższa analiza jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here