Naga MarketsOd 20 grudnia 2017 do początku lutego bieżącego roku kalendarzowego notowania USDCAD znajdowały się pod presją sprzedających. Powodem była drożejąca ropa naftowa, do której inwestorzy oraz zarządzający kapitałem żywili ogromny optymizm. Sytuacja zmieniła się z nadejściem lutego, na rynek zawitał bardzo mocny impuls wzrostowy. Linia trendu spadkowego została pokonana bez problemu, ale notowania dolara amerykańskiego względem kanadyjskiego zatrzymały się na istotnym oporze 1.262-1.267.


Powstałe Pin Baryy na interwale dziennym wskazują na większe prawdopodobieństwo odreagowania ostatnich wzrostów. Jest to także potwierdzone przez wskazania oscylatora stochastycznego. Zatem czy obecną korektę USDCAD należy traktować jako kontynuację poprzedniego trendu spadkowego (nie został przebity żaden istotny opór), czy też jako korektę ostatniego impulsu wzrostowego?Z pomocą przychodzi korelacja pary walutowej USDCAD z ropą naftową WTI, która wynosi -91. Wynik ten oznacza, że przez 91 procent czasu dwa wspomniane aktywa charakteryzują się negatywną korelacją, czyli poruszają się w przeciwnym kierunku. Korelacja jest ważna, ponieważ eksport Kanady oparty jest o ropę naftową.

Zatem przy analizie USDCAD należy brać pod uwagę notowania ropy naftowej, które w ostatnim czasie znalazły się pod wpływem sprzedających. Jeżeli spadki na ropie naftowej będą kontynuowane, a wszystko na to wskazuje, to obecny ruch spadkowy na USDCAD należy zaliczyć do korekty ostatniego impulsu wzrostowego. Po przebiciu wcześniej wspomnianego wsparcia byki otworzą drogę w okolice kolejnego ważnego poziomu 1.286-1.291.

Skorzystaj z narzędzi Admiral Markets i kieruj się korelacją rynkową>>>

W bieżącym tygodniu nie ma już istotnych danych makroekonomicznych, które mogłyby wpłynąć na zmianę kursu walutowego. Z kolei w przyszłym tygodniu należy obserwować publikację kanadyjskiej inflacji, która zaplanowana jest na 23 lutego o godz. 14:30. Wzrost inflacji powyżej konsensusu rynkowego umocniłby dolara kanadyjskiego, natomiast odczyt słabszy doprowadziłby do jego wyprzedaży.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here