Naga MarketswisielecPara USD/CAD miała w tym tygodniu wzloty i upadki mieszczące się w zakresie świecy z ubiegłego tygodnia. Jeśli nic poważnego nie wydarzy się w ciągu ostatnich 5 godzin handlu w tym tygodniu, powstanie nam świeca wewnętrzna (inside-bar) w postaci wisielca. Układ taki sugeruje możliwą zmianę kierunku na tej parze, szczególnie że wystąpił on w strefie oporu wokół 1.1250, na poziomie poprzedniego szczytu uformowanego styczniu i marcu.

Niedźwiedzie będą jednak musiały pokonać wsparcie wokół 1.1080/1.1100, by ruszyć cenę niżej w okolice 1.0900, gdzie napotkają wzrostową linię trendu formowaną od 2012 roku. Podwójny szczyt technicznie eksponuje nawet poziom 1.0200, choć jest to raczej bardzo pesymistyczny scenariusz i od tego miejsca dzieli nas kilka ważnych poziomów ekspansji oraz historycznych poziomów popytu. Zapytacie pewnie skąd wziął się poziom 1.1250? To zaskakujące, ale jeśli weźmiemy mocną, spadkową świecę miesięczną z lipca 2009 roku i naniesiemy na nią proporcje Fibonacciego, to zobaczymy, że poziom 50% wypada na 1.1240… Przypadek? Wciąż jeszcze wiele sygnałów wskazuje na prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostów w kolejnych tygodniach dlatego ewentualna sprzedaż obecnych poziomów w okolicy 1.12 jest dość ryzykownym pomysłem i lepiej nie robić tego w domu. Podobnie kupowanie takiego oporu może dostarczyć silnych emocji podobnych do tych na kolejce górskiej. Dość prawdopodobnym scenariuszem jest ten mówiący, iż cena pozostanie w zakresie 1.1080 – 1.1200 aż do posiedzenia FOMC pod koniec października.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Price Action czy proporcjach Fibonacciego? Zapraszam na darmowe webinaria, które Comparic.pl organizuje wspólnie z XM. Już w ten poniedziałek, o godzinie 19:00, przyjrzymy się Fibonacciemu z bliska.

Byki powinny poczekać na zdecydowany ruch w górę powyżej wskazanych szczytów i zamknięcie przynajmniej świecy przebijającej ponad oporem. Inaczej mogą narazić się na to, że zostaną sprzedane albo prosto z oporu, albo wpadną w zasadzkę fałszywego przebicia.

XM_USDCADWeekly_1010

 

xm_logo1Powyższa analiza Forex jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here