Naga MarketsPrzeglądając dzisiaj wykresy rożnych instrumentów nie znalazłem żadnego, który spełniałby założenia mojej strategii (PA+MACD) i jednoznacznie wskazywał w jakim kierunku będzie się poruszał w nadchodzących sesjach.

sentyment
Na USDCAD BUY/SELL 67%/33%

Postanowiłem zerknąć na sentyment na rynku i wśród wielu par walutowych, na jednej z nich – USDCAD okazał się być niezrównoważony popyt z podażą – tzn. jest 33% shortów i 67% longów. A jak wiemy z doświadczenia że na CDF-ach zazwyczaj większość (67%) nie ma racji… czyli obstawiający pozycje long będą tracić. Postanowiłem przyjrzeć się bliżej tej parze i sprawdzić czy od strony technicznej uda się potwierdzić to na co wskazuje sentyment.

 

Ponieważ jak wspomniałem na początku, żadna z par nie spełniała założeń mojej strategii… postanowiłem spojrzeć na wykresy oceniając je według reguł metody Overbalance (OB).
W skrócie polega ona na mierzeniu największej korekty wzrostowej w trendzie spadkowym i dopóki jej zakres nie zostanie pokonany uważamy trend za obowiązujący.

USDCAD Daily
USDCAD Daily – zielony prostokąt to rozmiar największej korekty wzrostowej w trendzie spadkowym

Patrząc na powyżej znajdujący się wykres dzienny USDCAD widzimy, że od połowy marca br. cena porusza się w trendzie spadkowym.
Zielonymi prostokątami zaznaczyłem największa jak dotychczas korektę wzrostową = 412p. Ostatnia korekta była nieznacznie większa (8p) od dotychczas zmierzonej. Jednak 5 dni z rzędu cena nie była w stanie utrzymać się powyżej krawędzi prostokąta co może sygnalizować słabnący popyt i kontynuację spadków.

USDCAD Daily
USDCAD Daily – pojawienie się objęcia bessy spowodowało zmianę na MACD

Warto też spojrzeć na wykres dzienny od strony typowej Price Action. Ostatnia świeca września objęła swoim zasięgiem poprzedzające tworząc formację objęcia bessy. Już w następnym dniu cena wybija dołem z formacji powodując zmianę kierunku na MACD na spadkowy. To też może być potwierdzeniem zakończenia korekty i powrotu do trendu głównego i kontynuacji spadków. Aby spadki przybrały większy rozmiar, cena musi pokonać lokalną linie trendu (niebieska przerywana).

Przy okazji zapraszam na poniedziałkowy ( 05 października) wieczorny webinar.

Tematem głównym naszego spotkania będą formacje dwuświecowe i ich najważniejsi reprezentanci : Inside i Outside Bary. Nie wszystkie formacje tego typu są tak samo skuteczne – ich siła zależy od położenia względem całego wykresu. Najsilniejsze są formacje które tworzą się na ważnych poziomach lub lokalnych szczytach lub dołkach tworzących się w miarę daleko od poprzedniego. W czasie wykładu  dowiesz się jak eliminować formacje słabo rokujące by wybrać te najbardziej prawdopodobne i skuteczne.

Portal Comparic.pl razem z Brokerem XM mają przyjemność zaprosić Państwa na specjalny webinar nt. analizy Price Action . Spotkanie odbędzie się już dziś (05 października 2020 roku) o godzinie 20:00, a jego gospodarzem będzie Dariusz Dargo.

Spotkanie podzielone zostanie na dwie części: teoretyczną i praktyczną, dzięki czemu oprócz teorii będziesz mógł także zobaczyć jak wykorzystać formacje Inside i Outside Bary w praktyce na aktualnych wykresach par walutowych i surowców.

W trakcie dzisiejszego spotkania poruszymy   następujące zagadnienia:

  • Co to są i jakie znamy formacje świecowe – (świece japońskie)
  • Inside Bar – jedna z najważniejszych formacji dwu-świecowych na których bazuje Analiza Techniczna
  • Outside Bar – czyli objęcie bessy (hossy) j.w.
  • Czy każda formacja typu I(O) Bar jest warta zainteresowania ?
  • Kiedy formacja sugeruje zmianę trendu, a kiedy kontynuacji.
  • Przykłady na wykresach

BIORĘ UDZIAŁ W SZKOLENIU

Zachęcam również do zapoznania się z artykułem dotyczącym tych formacji zamieszczonym na naszym portalu : Formacje Price Action – Objęcie Bessy (Bearish Engulfing).

Polecam też:


 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here