Naga MarketsOd dłuższego czasu toczyły sie rozmowy dotyczące nowego porozumienia handlowego pomiędzy USA-Meksykiem i Kanadą – USMCA. Dzisiaj pojawiła się informacja, że wszystkie przeszkody zostały pokonane i porozumienie zostało zawarte, a jego podpisanie przez wszystkie zainteresowane kraje nastąpi niebawem w Meksyku.

Spiker Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi ma teraz konferencję prasową w której ogłosiła, że osiągnięto porozumienie USMCA. Stwierdziła również:

-USMCA znacznie lepsze niż NAFTA
-USMCA to zwycięstwo amerykańskich pracowników.
-zrewidowana umowa USMCA obejmuje lepsze egzekwowanie przepisów i wprowadza bardziej  rygorystyczne zasady ochrony pracowników
-nazywa porozumienie USMCA nie tylko dużo lepszym niż NAFTA, ale lepszym niż to, co początkowo proponowała administracja prez. Trumpa.
-USMCA może być “szablonem” dla kolejnych umów handlowych zawieranych przez USA z innymi krajami.

USDCAD H4

Przyjrzyjmy się zatem jak na to reaguje Kanadyjski dolar.
Aktualnie notowania pary USDCAD znajdują się w obszarze inside bara utworzonego przez wzrostową, blisko 100p świecę dzienną z piątku (06.12). Niewątpliwie, to dobre dane z rynku pracy w USA były paliwem dla kupujących.

Notowania w tym tygodniu wyglądają znacznie mniej imponująco, ich zakres nie jest w stanie wyjść poza ekstrema wspomnianego inside bara.
Jeśli rynek uzna podpisanie umowy za korzystne dla CAD to pokonanie dolnej granicy IB może byc bardzo prawdopodobne. Patrząc na wykres od strony czysto technicznej, celem podaży może być najbliższa strefa popytu z wykresu H4 – 1.3140.

W przypadku wybicia górą, cena napotka na opór jaki stanowi dawne wsparcie trójkąta z którego para wybiła dołem 4 grudnia, kiedy to pojawiły się pierwsze sygnały, że nowa umowa handlowa jest już uzgodniona przez wszystkie strony.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here