Naga MarketsNotowania USDCAD od początku marca poruszają się w konsolidacji o coraz mniejszej amplitudzie przyjmując kształt trójkąta. Dzisiaj cena pokonała wsparcie tej formacji i w chwili pisania analizy znajdowała się na poziomie 1.33, ale aby przekonać się czy jest to wybicie trwałe musimy poczekać do zamknięcia dzisiejsze świecy dziennej. Malejąca wartość MACD wskazywała by na dalsze spadki.

USDCAD Daily

Gdy spojrzymy na wykres H4, planując zlecenie sell – dla podaży celem może być najbliższa strefa popytu zaczynająca się na poziomie 1.3150, a poziom negujący spadki, czyli tam gdzie postawimy Stop Lossa – okolice ostatniego lokalnego maksimum 1.3400. Przy aktualnym kursie 1.33 współczynnik zysku do ryzyka R/R wyniósłby 1,5:1.

USDCAD H4

Ale jak już wspomniałem na wstępie, warto poczekać do zamknięcia świecy dziennej i jeśli nastąpi to pod wsparciem trójkąta, wtedy rozważyć otwarcie takiego zlecenia, zwłaszcza, że na notowania USDCAD duży wpływ ma sytuacja na rynku ropy naftowej, a właśnie dzisiaj wieczorem poznamy dane przygotowane przez Amerykański Instytut Naftowy (API), który opublikuje swój cotygodniowy raport o dostawach i zapasach ropy naftowej o 20:30 GMT.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teoria a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here