Naga MarketsBitBayPolska giełda kryptowalutowa z siedzibą na Malcie, BitBay, poinformowała we wtorek o wprowadzeniu do swojej oferty pierwszego stablecoina, którym jest USDC. Rolą “stabilnych monet” jest odzwierciedlanie kursu dolara amerykańskiego. Obecnie dostępne są rynki USDC/BTC, USDC/ETH, USDC/BCC i USDC/USD.


“USD Coin jest tokenem opartym o protokół ERC20, który bazuje na sieci Ethereum. Nie podlega w związku z tym miningowi, a jego łączny zapas wynosi: 215 193 466 USDC” – informuje BitBay w nocie prasowej.

USDC stworzony został przez Centre – konsorcjum stablecoinowe, wydawany jest przez Circle oraz Coinbase. Jego premiera miała miejsce we wrześniu 2018. Należy do top 20 coinów w rankingu kapitalizacji rynkowej CoinMarketCap, w krótkim czasie stając się drugim co do wielkości stablecoinem na świecie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

BitBay poinformował również w tym tygodniu o uruchomieniu usługi OTC dla par krypto-fiat pozwalającej użytkownikom na przeprowadzanie transakcji o wysokiej wartości jednym kliknięciem. W celu zdobycia dodatkowych informacji wystarczy skontaktować się z zespołem pod adresem OTC@bitbay.net.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here