Banknot brazylijski
Creative Commons License Author: Gabriel Rocha

Niedzielny wynik wyborów w Brazylii wskazuje, że społeczność popiera konserwatystów. To przekłada się bezpośrednio na parę USDBRL, w której real brazylijski umacnia się w stosunku do dolara amerykańskiego. Sytuacja na wykresie wygląda ciekawie. 


Jak pisaliśmy w piątek, w ubiegłą niedzielę miała odbyć się pierwsza tura wyborów prezydenckich w Brazylii. Z wstępnych wyników dowiadujemy się, że na prowadzenie wysuwa się Jair Bolsonaro, skrajnie prawicowy kandydat. Społeczeństwo brazylijskie miało trudny wybór, jednak to dopiero pierwsza tura wyborów. Mimo wszystko, pierwsze reakcje na wykresie są już widoczne.

USDBRL dociera do wsparcia

Na prze USDBRL z interwału D1 – bardzo dużo ostatnio się dzieje. Rok 2018 jest dla pary bardzo trendowy – podobnie jak w przypadku 2016 roku. Tylko 2017 r. okazał się konsolidacją na rynku, która widocznie odpoczywała od spadków szykując się pod wzrosty na parze.

Najwyższym punktem wspólnym dla roku 2015, 2016 oraz 2018 jest widoczny szczyt na poziomie 4,20 – który zareagował i w tym roku jako formacja – już – potrójnego szczytu. Strefa oporowa zepchnęła wykres do poziomu 3,71, który stanowi początek istotnej strefy wsparcia dla pary. Chwilowo wykres reaguje klasycznie na dojście do poziomów wsparcia

Wykres USDBRL D1 09.10.208
USDBRL D1 09.10.2018

Dalszy rozwój sytuacji podczas wyborów może sprawiać, że para w dalszym ciągu będzie spadać, czyli real brazylijski będzie się umacniał w stosunku do dolara amerykańskiego – choć największe zaskoczenia na rynku są już w cenach. Mimo to, przełamanie wsparcia może wywołać ruch w okolice kolejnego na poziomie 3,45 – 3,50.

Na chwilę obecną jednak oczekuje się od rynku reakcji na obecne spadki – czyli korekty do poziomów 3,85 / 3,95. Tam wykres stworzyłby formację RGR, która mogłaby sugerować dalsze spadki.

Z nieco niższego interwału – M30 widoczna jest reakcja już na samo wsparcie oraz zaznaczone najbliższe miejsca, skąd po ówczesnym dojściu para może kontynuować spadki do poziomów docelowych, opisanych powyżej. W związku z sytuacją wyborów oraz niejakiego przewrotu politycznego w Brazylii spodziewane są duże ruchy na walucie – a więc okazji dla inwestorów średnio – i krótko terminowych.

Wykres USDBRL M30 09.10.2018
USDBRL M30 09.10.2018

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here