Naga MarketsW związku z zauważalnym wzrostem rentowności obligacji skarbowych, w ostatnim czasie dostrzec można zauważalne spadki walut o najniższej rentowności i walut uznawanych tradycyjnie za bezpieczne przystanie, jak CHF i JPY. Ekonomiści Saxo Bank zastanawiają się natomiast, czy utrzymująca się siła dolara amerykańskiego i słaby sentyment do ryzyka zaczną w tym tygodniu bardziej ciążyć na tradycyjnych walutach procyklicznych, gdzie najważniejszymi wydarzeniami kalendarzowymi będą dwie aukcje papierów skarbowych w środę i czwartek.

Wzrosty USD uderzą w CAD i NOK?

– W tym tygodniu moją główną ciekawość budzi to, czy ofiarą silniejszego dolara amerykańskiego padną waluty procykliczne, takie jak dolary surowcowe i waluty rynków wschodzących – wskazuje John Hardy, szef strategii walutowej w Saxo Bank dodając równocześnie, że taki rozwój sytuacji w tym tygodniu wymagałby prawdopodobnie dalszego pogorszenia nastrojów w zakresie ryzyka przy jednoczesnym wyciszeniu dalszych wzrostów rentowności.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zauważa on również, że przegłosowany w miniony weekend Plan Bidena o wartości 1,9 biliona dolarów będzie w nadchodzących miesiącach wspierał wzrost gospodarczy USA.

– Zwróć uwagę na zmianę impetu na korzyść CAD i NOK w ciągu ostatniego tygodnia i w nocy po ostatnim skoku cen ropy (…) Ale nawet jeśli ceny ropy naftowej nadal będą szły znacznie wyżej, to czy nie nadszedł czas, by rynek ten i inne rynki towarowe skonsolidowały się nieco pod ciężarem postępów dolara amerykańskiego i słabych nastrojów związanych z ryzykiem? – rozważa Hardy ostrzegając, że wzrost notowań dolara amerykańskiego nie sprzyja dalszej aprecjacji tych walut, ponieważ nastroje związane z ryzykiem już się ostatnio pogorszyły.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy kryptowalut | kurs bitcoina | zlotowka | notowanie euro | nasdaq notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRaoul Pal: Bitcoin i inne kryptowaluty osiągną kapitalizację ponad 100 bilionów dolarów
Następny artykułDolar mocniejszy, złoty słabszy. Kurs USD/PLN najwyżej od 4 miesięcy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here