Naga MarketsStart sesji w Stanach Zjednoczonych przyniósł ze sobą publikację zamówień środków trwałych (durable goods orders), które miały miejsce w miesiącu maju. Dynamika wskaźnika okazała się wyraźnie gorsza od prognoz analityków, a słaby wydźwięk całego raportu przełożył się na deprecjację dolara. W efekcie EUR/USD rozrysowywał nowe maksima sesyjne.


-1,1% wobec prognozowanych -0,6% m/m

Pełny wskaźnik zamówień na środki trwałe osiągał dynamikę -1,1%, zdecydowanie gorszą od prognoz -0,6% oraz rezultatów kwietniowych -0,8% (dodatkowo zrewidowanych spadkowo do -0,9%). Od ujemnych pułapów odbijały co prawda bazowe zamówienia (z wykluczeniem transportu), jednak w stosunku do prognoz i tak prezentowały się gorzej (+0,1% vs +0,4% konsensus).

W efekcie notowania EUR/USD zyskiwały zaraz po publikacji 25 pipsów rozrysowując nowe maksima sesyjne i testując szczyty z końca sesji z 23 czerwca:

EUR/USD M5

Silną reakcję obserwowano jednak praktycznie na wszystkich parach głównych – GBP/USD, USD/CAD, czy też USD/JPY. W przypadku Loonie dolar znalazł się na nowych minimach:

USD/CAD M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here