TMS


O godzinie 14:15 i 14:30 rynki poznały dwie paczki danych z Kanady i Stanów Zjednoczonych. Pierwsza z nich dotyczyła rozpoczętych budów domów w Kanadzie za lipiec 2017 roku, druga natomiast to zezwolenia na budowę domów w Kanadzie oraz produktywność pozarolnicza i jednostkowe koszty pracy w USA.


Kanadyjskie housing starts w górę

Zgodnie z opublikowanym o 14:15 raportem Canadian Mortgage and Housing Corporation, lipcowe wartości wskaźnika housing starts plasowały się na poziomie 222,3 tys., co jest wynikiem zdecydowanie lepszym od prognoz, które zakładały delikatne osunięcie do 205 tys. Na uwagę zasługuje również dodatnia rewizja czerwcowych wyników z 212,7 tys. do 212,9 tys. O rozpoczętych budowach domów więcej w słowniku marko Comparic.pl.

Źródło: CMHC

15 minut później dowiedzieliśmy się, że dynamika pozwoleń na budowę wzrosła w czerwcu (m/m) o 2,5% co również jest wynikiem zdecydowanie lepszym od prognoz (-0,2%). Podobnie jak w przypadku housing starts, poprzedni odczyt został zrewidowany dodatnio. W tym przypadku była to rewizja z 8,9% do 10,7%. Obecny rezultat jest drugą najlepszą wartością w historii.

Źródło: StatCan

Również o godz 14:30 amerykański Bureau od Labor Statistics (BLS) opublikował raport, z którego wynika, że wydajność pracy wzrosła w Q2 2017 r. o 0,9% co jest wynikiem lepszym zarówno od prognoz (0,7%) jak również odczytu poprzedniego (0,1%).

Jednocześnie podano, że jednostkowe koszty pracy wzrosły w drugim kwartale 2017 r. o 0,6% co jest wynikiem zdecydowanie gorszym od zakładanego (1,2%). Na uwagę zasługuje jednak dodatnia rewizja poprzedniego odczytu z 2,2% do 5,4%.

Źródło: www.bls.gov

Wszystkie opublikowane dane zbiorczo przedstawia poniższa tabela:

Źródło: pl.investing.com

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że aprecjacja USD okazała się zdecydowanie silniejsza przez co kurs wybił górą z lokalnej konsolidacji. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja podażowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów.

Inwestując na parach z dolarem kanadyjskim warto jednak pamiętać o zaplanowanej na godzinę 16:30 publikacji zapasów ropy naftowej na lokalnym rynku. Po ubiegłotygodniowym spadku o 1,527 mln. brk analitycy spodziewają się kolejnego osunięcia, tym razem o 2,720 mln. brk co mogłoby umocnić kanadyjską walutę.

USDCAD H1


Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKryptowaluty biją kolejne rekordy
Następny artykułO wykresach ani słowa… GBP/USD, AUD/USD, EUR/AUD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here