Naga MarketsO godzinie 14:15 i 14:30 rynki poznały dwie paczki danych z Kanady i Stanów Zjednoczonych. Pierwsza z nich dotyczyła rozpoczętych budów domów w Kanadzie za lipiec 2017 roku, druga natomiast to zezwolenia na budowę domów w Kanadzie oraz produktywność pozarolnicza i jednostkowe koszty pracy w USA.


Kanadyjskie housing starts w górę

Zgodnie z opublikowanym o 14:15 raportem Canadian Mortgage and Housing Corporation, lipcowe wartości wskaźnika housing starts plasowały się na poziomie 222,3 tys., co jest wynikiem zdecydowanie lepszym od prognoz, które zakładały delikatne osunięcie do 205 tys. Na uwagę zasługuje również dodatnia rewizja czerwcowych wyników z 212,7 tys. do 212,9 tys. O rozpoczętych budowach domów więcej w słowniku marko Comparic.pl.

Źródło: CMHC

15 minut później dowiedzieliśmy się, że dynamika pozwoleń na budowę wzrosła w czerwcu (m/m) o 2,5% co również jest wynikiem zdecydowanie lepszym od prognoz (-0,2%). Podobnie jak w przypadku housing starts, poprzedni odczyt został zrewidowany dodatnio. W tym przypadku była to rewizja z 8,9% do 10,7%. Obecny rezultat jest drugą najlepszą wartością w historii.

Źródło: StatCan

Również o godz 14:30 amerykański Bureau od Labor Statistics (BLS) opublikował raport, z którego wynika, że wydajność pracy wzrosła w Q2 2017 r. o 0,9% co jest wynikiem lepszym zarówno od prognoz (0,7%) jak również odczytu poprzedniego (0,1%).

Jednocześnie podano, że jednostkowe koszty pracy wzrosły w drugim kwartale 2017 r. o 0,6% co jest wynikiem zdecydowanie gorszym od zakładanego (1,2%). Na uwagę zasługuje jednak dodatnia rewizja poprzedniego odczytu z 2,2% do 5,4%.

Źródło: www.bls.gov

Wszystkie opublikowane dane zbiorczo przedstawia poniższa tabela:

Źródło: pl.investing.com

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że aprecjacja USD okazała się zdecydowanie silniejsza przez co kurs wybił górą z lokalnej konsolidacji. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja podażowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów.

Inwestując na parach z dolarem kanadyjskim warto jednak pamiętać o zaplanowanej na godzinę 16:30 publikacji zapasów ropy naftowej na lokalnym rynku. Po ubiegłotygodniowym spadku o 1,527 mln. brk analitycy spodziewają się kolejnego osunięcia, tym razem o 2,720 mln. brk co mogłoby umocnić kanadyjską walutę.

USDCAD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKryptowaluty biją kolejne rekordy
Następny artykułO wykresach ani słowa… GBP/USD, AUD/USD, EUR/AUD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here