Naga MarketsPMI według IHS Markit na czteromiesięcznych szczytach

O godzinie 15:45 pojawił się pierwszy z odczytów PMI przemysłowego dla Stanów Zjednoczonych autorstwa IHS Markit (mniej istotny dla inwestorów amerykańskich). Wskaźnik plasował się na poziomie 53,30 osiągając czteromiesięczne maksima (prognoza i poprzednio 53,20).

„Druga połowa roku dla producentów z USA rozpoczęła się naprawdę bardzo dobrze, pokazując najsilniejsze wzrosty od kilku miesięcy. Zamówienia, zatrudnienie i aktywność zakupowa szczególnie wyróżniają się na liście wzrastających komponentów. Jedynym minusem zauważalnym w raporcie jest spadek eksportu – pierwszy raz od września zeszłego roku” – komentował C. Williamson z IHS Markit.

Źródło: IHS Markit

PMI przemysłowe ISM spowalnia wolniej niż oczekiwano

Dla inwestorów z USA tak naprawdę liczył się jednak wynik z godziny 16:00, publikowany przez ISM. Ten nie wypadał już tak korzystnie i osiągał pułap 56,30, czyli poniżej prognoz analityków (56,50) oraz wyniku czerwcowego (57,80). Korzystnym aspektem raportu okazało się delikatniejsze mniejsze od zakładanego spowolnienie zatrudnienia w branży przemysłowej (55,20, prognoza 55,10, poprzednio 57,20).

Raport uznać można więc za spadkowy, jednak w ujęciu trendu historyczne wyniki nadal plasują się na bardzo wysokich poziomach. Notowania dolara jednak inaczej odczytały powyższe wartości i na Eurodolarze obserwowaliśmy silną aprecjację zaraz po danych.

USD traci po wynikach PMI przemysłowego

Zdecydowana większość sesji przebiegała pod linią trendu wyznaczaną od szczytów z końca poniedziałkowej sesji. Po publikacji PMI według ISM, Eurodolar wystrzelił jednak o kilkadziesiąt pipsów, testując krótkoterminową strefę oporu pod 1.1833, która początkowo zatrzymała dalszą aprecjację:

EUR/USD M5

Sytuacja ciekawie rozwinęła się również na GBP/USD. Notowania testowały górne ograniczenie wtorkowego kanału popytowego, wybijając opór 1.3235, który cena kilkukrotnie testowała:

GBP/USD M5

USD/JPY niewiele zabrakło natomiast do testu okrągłego pułapu 110.00 (dzisiejsze minima).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here