Naga MarketsRynek eurodolara po wczorajszym teście wskazywanych w ostatnim raporcie wsparć wykonał dwa dość dynamiczne ruchy wzrostowe i jak widać na poniższym wykresie obecnie handel odbywa się w okolicach maksimów z końca czerwca br.

W tych okolicach wypada też pierwszy opór wynikający między innymi z proporcji fal, a na wykresie widzimy obecnie jakąś zadyszkę kupujących. Moim zdaniem dopóki prezentowana wyżej strefa wsparć rozciągająca się między 1.1675 a 1.1665 będzie utrzymana, mamy na tym rynku większe szanse na kontynuację trendu wzrostowego. W przypadku realizacji takiego scenariusza następnych celów szukałbym w strefie oporów rozpoczynającej się na 1.1730. Genezę tej strefy pokazałem wyżej.

Test górnego ograniczenia formacji klina i kontynuację wzrostów oglądaliśmy na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin na rynku GBP/USD.

Obecnie celem dla tej pary wydają się być okolice 1.3260, a w przypadku pokonania tego poziomu droga w kierunku 1.3325 powinna zostać otwarta.

Dla mnie poziomem obrony dla wariantu wzrostowego są okolice 1.3210.

Dość ciekawie zaczęło się nam robić na rynku EUR/GBP, gdzie po dość głębokiej korekcie wróciliśmy nad górne ograniczenie budującej się od początku maja konsolidacji.

Jeśli uwzględnimy fakt, że ostatnie spadki miały strukturę korekcyjną oraz że wybicie górą z trendu bocznego zostało utrzymane, wydaje się, że droga w kierunku ostatnich szczytów (0.8890) została otwarta. Jak widać na powyższym wykresie nieco wyżej, bo na 0.8910, znajduje się średnioterminowa linia trendu spadkowego i strefa tworzona przez ww. opory wydaje się być celem dla omawianej pary. Dla mnie poziom obrony dla koncepcji wzrostowej znajduje się na 0.8810.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here