Naga MarketsKluczowe informacje z rynków:

  • Nowa Zelandia: Inflacja CPI w Nowej Zelandii w II kwartale wyniosła 0,6% kdk i 1,7% rdr, zgodnie z oczekiwaniami.
  • Turcja: Stopa bezrobocia w Turcji w maju spadła do poziomu 13% z poprzednich 14,7%.
  • Wielka Brytania: Stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii w maju wyniosła 3,8%, zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami.
  • Wielka Brytania: Średnie tygodniowe wynagrodzenie w Wielkiej Brytanii wzrosło o 3,4% rdr w maju.
  • Wielka Brytania: Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Wielkiej Brytanii w czerwcu wyniosła 38 tys. przy oczekiwaniach zakładających 22,8 tys.
  • Strefa Euro: Bilans handlu zagranicznego w eurolandzie w maju wyniósł 20,2 mld EUR w ujęciu wyrównanym sezonowo, wobec oczekiwań 16,4 mld EUR.
  • Włochy: Inflacja CPI we Włoszech w czerwcu wyniosła 0,1% mdm i 0,7% rdr, przy oczekiwaniach zakładających odpowiednio 0,2% mdm i 0,8% rdr. 
  • Niemcy: Indeks instytutu ZEW wyniósł w lipcu -24,5 pkt. przy oczekiwaniach -22,3 pkt.

Naszym zdaniem: Po słabym poprzednim tygodniu, amerykański dolar powraca do zwyżek. Indeks amerykańskiego dolara dzisiaj pnie się w górę po raz drugi z rzędu, docierając do okolic 96,70 pkt. Wzrost wartości dolara jest jednak nadal ograniczany perspektywami luzowania polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych.

Warto nadmienić, że siła amerykańskiego dolara w dużej mierze wynika obecnie ze słabości innych kluczowych walut świata. Sytuacja w strefie euro nie napawa optymizmem, zważywszy m.in. na dzisiejszy rozczarowujący odczyt indeksu ZEW (przy i tak niewygórowanych oczekiwaniach). Również notowania brytyjskiego funta znajdują się pod presją podaży, co wynika z obaw dotyczących Brexitu bez porozumienia. W rezultacie, kurs GBP/USD właśnie spadł do okolic tegorocznych minimów.

Niemniej, w późniejszych godzinach Stany Zjednoczone znów będą w centrum uwagi inwestorów. Dziś mają być opublikowane istotne dane dotyczące dynamiki produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej za czerwiec. Nie zabraknie także wystąpień przedstawicieli Fed.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here