Naga MarketsKurs euro do dolara – EUR/USD

Początek obecnego tygodnia na rynku EUR/USD przyniósł próbę zakończenia ruchu spadkowego oglądanego od 20 listopada. Niestety, pomimo wykształcenia mocnej zwyżki w pierwszej fazie wczorajszych notowań, obecnie handel na rynku eurodolara odbywa się na nowych minimach.

Ten ruch w dół komplikuje techniczny obraz tej pary, gdyż neguje korekcyjną strukturę spadku oglądanego od ww. szczytu. Co prawda można tutaj jeszcze zakładać wykształcenie jakiejś klasycznej formacji odwrócenia, jednak póki co jest to scenariusz dość mocno hipotetyczny. Na obecnym etapie, patrząc na powyższy wykres, można w zasadzie jedynie stwierdzić, że kurs EUR/USD znajduje się w górnych partiach bardzo ważnej strefy wsparć tworzonej między innymi przez ostatnie zniesienia ostatniej sekwencji wzrostowej. Jeśli zatem ostatnie spadki mają być częścią jakiejś struktury korekcyjnej, to obecnie popyt powinien się uaktywnić. Dla mnie jednak dopiero zbliżenie do okolic 1.1370 byłoby sygnałem poprawy obrazu technicznego omawianej pary. Do tego czasu, ze względu na „wiszące” w powietrzu zagrożenia z otoczenia rynku, z zakładaniem scenariusza wzrostowego byłbym ostrożny.

Kurs funta do dolara – GBP/USD

Na rynku GBP/USD zaś, inwestorzy zaczynają rozgrywać scenariusz spadkowy, czego technicznym przejawem było pokonanie wsparcia znajdującego się na 1.280.

Jak widać na powyższym wykresie, na tym poziomie znajdowało się dolne ograniczenie budującej się w minionym tygodniu struktury korekcyjnej. Z takiego punktu widzenia więc, droga do niższych poziomów cenowych została otwarta. Co prawda kolejne wsparcia czy może lepiej strefy wsparć znajdują się dość blisko obecnych cen (patrz powyższy wykres). Jednak jeśli sytuacja z Brexitem zacznie się znacząco komplikować, nie sądzę aby zostały one obronione. Tym samym dopóki nie otrzymamy technicznych sygnałów poprawy sentymentu na tej parze (co najmniej test okolic 1.280 a najlepiej 1.2840), to droga do niższych poziomów cenowych pozostawać będzie otwarta. Pary z funtem są obecnie „złotem” dla zuchwałych, a to oznacza, że trzeba co najmniej uważać z wielkością pozycji, gdyż zmienność pojawiająca się okresowo może być bardzo znacząca.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here