Naga Markets

USD/SEK nadal blisko historycznych minimów. Funt odreagowałKorona szwedzka nadal pozostaje słaba. Kiepskie zachowanie korony jest wynikiem jej sporej wrażliwości na globalne ryzyko, oraz łagodnej polityki tamtejszego Riksbanku. Wczorajszy dzień był dla GBP/USD dość interesujący – funt odreagował mocniej niż inne waluty

USD/SEK – nadal blisko historycznych minimów

Korona szwedzka nadal pozostaje słaba, chociaż wczorajsze cofnięcie USD/SEK po wybiciu lipcowych szczytów może dawać szanse na to, że zobaczymy jakiś przystanek w okolicach 10,65.Kiepskie zachowanie korony jest wynikiem jej sporej wrażliwości na globalne ryzyko, oraz łagodnej polityki tamtejszego Riksbanku. Dalsze perspektywy dla USD/SEK ustawi zatem bardziej Jerome Powell w najbliższy piątek.

USD/SEK nadal blisko historycznych minimów. Funt odreagował
Wykres dzienny USD/SEK. Źródło: Bossafx.pl

Wczorajszy dzień był dla GBPUSD dość interesujący – funt odreagował mocniej niż inne waluty na co wpływ mogły mieć doniesienia, że inflacja w Wielkiej Brytanii może w najbliższych miesiącach znacznie wyższa niż sądzono ze względu na niedoszacowanie wzrostów cen energii.

USD/SEK nadal blisko historycznych minimów. Funt odreagował
Wykres dzienny GBP/USD. Źródło: Bossafx.pl

Co na to Bank Anglii? Radykalne ruchy na stopach procentowych (75 czy 100 punktów bazowych) są jednak mało prawdopodobne biorąc pod uwagę perspektywę długotrwałej recesji, która zdaniem ekonomistów z BOE może rozpocząć się w IV kwartale tego roku i potrwać do końca 2023 r.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereum

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKryzys gazowy dobija euro. Małe szanse na powrót EUR/USD nad parytet
Następny artykułCathie Wood sprzedaje akcje Nvidii przed wynikami!
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here