Naga MarketsLogo-Credit-Agricole

Credit Agricole skupia się dzisiaj na prawdopodobnie najważniejszej publikacji tego tygodnia – Non Farming Payrolls. Czy wyniki podane o 14:30 zaskoczą inwestorów?

Te artykuły również Cię zainteresują

Credit Agricole zwraca uwagę na presję pod jaką w ostatnich tygodniach znajdował się USD. Seria gorszych wyników amerykańskiej gospodarki przeniosła się na obniżone oczekiwania inwestorów w stosunku do daty pierwszej od kilku lat podwyżki stóp procentowych przez FED, a to bezpośrednio odbiło się na wycenie USD względem pozostałych głównych walut.

Jednak pomimo chwilowego zwolnienia gospodarki Stanów Zjednoczonych ekonomiści Credit Agricole wierzą, że FED utrzyma dotychczasowe stanowisko w sprawie polityki monetarnej i już we wrześniu tego roku podniesie stopy.

Jednak dzisiaj w centrum uwagi jest odczyt dotyczący zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym. Ekonomiści Credit Agricole oczekują słabszego od przewidywań wyniku tej publikacji. Ich zdaniem, ze względu na przejściowe warunki w jakich znalazła się aktualnie gospodarka USA, dzisiejsze payrollsy ukształtują się na poziomie 190 tys., gdy przewidywania rynkowe wspominają nawet o 230 tys. Nadal jednak ma to być więcej niż w marcu, gdy w sektorze pozarolniczym pojawiło się tylko 126 tys. nowo zatrudnionych.

Credit Agricole dodaje również, że wszystko przemawia za faktem, że rynek aktualnie jest już przygotowany na nieco gorsze odczyty. W raporcie pojawia się aspekt price action ostatnich dni oraz kolejny słaby wynik podany przez ADP. Bank przestrzega również przed zignorowaniem reszty danych podawanych dziś o 14:30 polskiego czasu. Zdaniem Credit Agricole należy zwrócić uwagę na raport dotyczący wzrostu wynagrodzeń, zwłaszcza po ostatnich zaskakujących danych na temat kosztów zatrudnienia.

Credit Agricole jest jednak nadal skłonny do kupowania USD, dla przykładu względem EUR zwłaszcza, że EBC najprawdopodobniej pozostanie przy QE do września 2016 niezależnie od poprawy przewidywań na temat wzrostu gospodarczego Strefy czy poziomu cen.

Wykres H4 EUR/USD. Aktualnie znajdujemy się w strefie wsparcia/oporu, dodatkowo przy dolnym ograniczeniu kanału spadkowego. Jak na razie, wygląda na to że świeca H4 tworzy rodzaj pinbaru. Czy jest to przygotowanie rynku na słabsze wyniki NFP i kolejne wzrosty na EUR/USD?
Wykres H4 EUR/USD. Aktualnie znajdujemy się w strefie wsparcia/oporu, dodatkowo przy dolnym ograniczeniu kanału spadkowego. Jak na razie, wygląda na to że świeca H4 tworzy rodzaj pinbaru. Czy jest to przygotowanie rynku na słabsze wyniki NFP i kolejne wzrosty na EUR/USD?

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here