Naga MarketsLogo-Credit-Agricole

Dziś, o 14:30 polskiego czasu poznamy najnowszą publikację dotyczącą wielkości amerykańskiego Produktu Krajowego Brutto za drugi kwartał 2015 roku. Credit Agricole w swojej dzisiejszej nocie do klientów komentuje to wydarzenie i wskazuje potencjalną reakcję dolara na najświeższe dane.


Analitycy banku stwierdzają jednoznacznie, że dzisiejsza sesja znowu przebiegnie pod znakiem prognoz dotyczących przyszłego kształtu polityki monetarnej Fed. Bank zwraca uwagę, że ostatnie dane z Stanów Zjednoczonych są na tyle “budujące”, że istnieje spore prawdopodobieństwo na podwyżkę stóp jeszcze w tym roku.

Nawet jeśli wrzesień nie jest już brany pod uwagę, to zacieśnienie polityki monetarnej Fed do końca tego roku wydaje się bardzo prawdopodobne, pomimo napięć związanych z sytuacją Chin – przekonuje Credit Agricole. W dniu dzisiejszym skupiamy się przede wszystkim na odczycie PKB za Q2 2015 – kontynuuje bank – i oczekujemy publikacji zbieżnej z rynkowym konsensusem, na poziomie 3,2% q/q. Rezultatem takich informacji, w połączeniu z zaznaczonymi przez analityków Credit Agricole warunków, spodziewane jest wsparcie USD wobec pozostałych głównych walut świata.

EUR/USD dość głęboko naruszyło poziom oporu w okolicy poprzednich szczytów, jednak jak widać na powyższym wykresie, kurs pary powrócił poniżej poziomu 1,1300. Najbliższym wsparciem dla potencjalnych spadków będą rejony równego poziomu 1,1200 - 1,1150.
EUR/USD dość głęboko naruszyło poziom oporu w okolicy poprzednich szczytów, jednak jak widać na powyższym wykresie, kurs pary powrócił poniżej poziomu 1,1300. Najbliższym wsparciem dla potencjalnych spadków będą rejony równego poziomu 1,1200 – 1,1150.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here