Naga MarketsEUR/USD

Kurs EUR/USD podjął podczas wczorajszego popołudnia próbę kontynuacji trendu wzrostowego wybijając się górą z lokalnej konsolidacji, jednak podczas rozpoczęcia „sesji amerykańskiej” to wybicie zostało szybko zanegowane.

Ruch w dół ma póki co ograniczony zasięg i zatrzymał się w okolicach wsparć, o których pisałem w ostatnich raportach. Tym samym można powiedzieć, że sytuacja techniczna tej pary zbyt wiele się nie zmieniła. Rynek eurodolara pozostaje w trendzie bocznym nad ważnymi wsparciami „szukając” kierunku dalszego trendu. Na jakie zetem poziomy obecnie zwracać uwagę ? Ważnym wsparciem są obecnie okolice 1.1530-1.1520 i dopóki te poziomy będą utrzymane, wariant wzrostowy związany z dużą korektą płaską rozszerzoną (pisałem o nim w ostatnich raportach w tym w raporcie tygodniowym) będzie mógł być realizowany. Z drugiej strony najbliższym oporem są dla mnie okolice 1.1628 (geneza – patrz powyższy wykres) i jeśli ten opór zostanie pokonany, to realizacja scenariusza wzrostowego będzie dla mnie wysoce prawdopodobna. Jak w tej całej konsolidacji radzą sobie kierunkowe roboty inwestycyjne z Exerii ? Robot, o którym pisałem w ostatnich raportach (1.1_EFIX_T_long) zamknął wczoraj długą pozycję z małą stratą i podczas dzisiejszego, porannego handlu ją odnowił.

Wynik w budującej się od minionego tygodnia konsolidacji (3 transakcje) jest obecnie w okolicach -9 pipsów. Moim zdaniem nie jest to złym rezultatem jak na strategię trendową działającą w trendzie bocznym.

USD/CAD

Niestety pogłębienie spadków oglądaliśmy w ostatnich kilkunastu godzinach na rynku USD/CAD. Ważna strefa wsparć tworzona przez wewnętrzne linie kanału został pokonana.

Tym samym pod znakiem zapytania stają pro wzrostowe sygnały wygenerowane przez zwyżkę rozpoczętą pod koniec września. Będzie tak, dopóki nie wrócimy ponad 1.300, gdzie znajduje się górna część prezentowanej na powyższym wykresie strefy oporu. Jeśli miałbym szukać kolejnych ważnych wsparć dla tej pary, to wskazałbym na poziom 1.2890. Zbiegają się tam wsparcia wyznaczane przez różne narzędzia analizy technicznej. Na ten moment zakładam, że dopóki ww. poziom będzie utrzymany, są jeszcze szanse na kontynuację wzrostów USD/CAD w średnim terminie. Moim zdaniem jednak obecnie trzeba poczekać na jakieś sygnały zwiększonej aktywności strony popytowej. Póki co takich sygnałów nie ma.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here