Naga MarketsO godzinie 14:30 poznaliśmy dane z USA o sprzedaży środków trwałych publikowane przez Census Bureau. Wskaźnik wzrósł we wrześniu do 2,2% z oczekiwanego 1%. W ujęciu kwotowym było to blisko 239 mld dolarów. Z raportu dowiadujemy się także, o rewizji danych w górę za poprzedni miesiąc.


Nowe zamówienia wzrosły o ponad 5mld dolarów m/m, był to drugi miesiąc z rzędu po lipcowym załamaniu. Po wyłączeniu transportu wartość ta zwiększyła się o 0,7%. Nie licząc wydatków na obronę zamówienia na dobra trwałego użytku wzrosły o 2 procent.

Wydatki na środki transportu także w górę, wzrost sięgnął 1,1 mld dolarów. Zapasy środków trwałych wyprodukowanych we wrześniu wzrosły najwyżej od czternastu miesięcy o 2,4 mld dolarów do 0,5%.

W obu przypadkach, wystąpiła rewizja danych w górę za poprzedni miesiąc było to odpowiednio z 0,2% do 0,5% oraz 1,7% do 2% (bez transportu). Dobre dane sygnalizują, że producenci zwiększą aktywność w kolejnych miesiącach.

Dane nie miały znaczącego w pływu na kurs głównej pary EURUSD, która zbliża się już do wczorajszego maksimum. Najważniejsze rozstrzygnięcia będą miały miejsce po konferencji ECB, na którą rynek już się przygotowuje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułStatystyki skuteczności strategii ADX EMA – 25.10.2017
Następny artykułUOB: USD/JPY w kierunku testu 114.50
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here