Naga MarketsPo wczorajszym komunikacie FOMC zyskaliśmy pewność, że władze monetarne dokonają kolejnej podwyżki stóp procentowych. Dolar amerykański zyskał na wartości, ale czy taki trend się utrzyma? Bardzo wątpliwe i to z kilku powodów. Pomimo tego, że stopy procentowe mają po raz kolejny zawtórować do góry rentowność 10-letnich obligacji USA stoi w miejscu, tak samo jak cena.

Notowania 10-letnich obligacji USA

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: Admiral Markets

Cena obligacji zatrzymała się na wsparciu 124.80-125.20. Od kilkunastu dni znajdujemy się w korekcie, czy wsparcie zostanie obronione? Bardzo prawdopodobne, jeżeli notowania wybiją się ponad linię trendu korekty dostaniemy potwierdzenie kontynuacji trendu wzrostowego.

Dalszy wzrost cen obligacji powinien oddziaływać na inne instrumenty, chociażby parę walutową USD/JPY, która od kilkudziesięciu dni znajduje się w kanale spadkowym.

Notowania USD/JPY, interwał dzienny

Źródło: Admiral Markets

Ostatni, bardzo potężny wzrost pary walutowej USD/JPY był spowodowany wynikiem pierwszej tury wyborów we Francji. Notowania dotarły w okolicę górnego ograniczenia kanału spadkowego. Dodając do tego notowania rentowności 10-letnich obligacji USA znajdujących się na wsparciu mamy większe prawdopodobieństwo zaprzestania dalszych wzrostów i powrót do trendu spadkowego. Kontynuacja trendu spadkowego mogłaby ściągnąć USD/JPY w okolicę poziomu 108.

Kolejnym ciekawym instrumentem jest dolar australijski, który w ostatnim czasie jest wyprzedawany. Głównym powodem przeceny pary walutowej AUD/USD jest spadek notowań metali przemysłowych, z którymi waluta australijska jest skorelowana.

Indeks metali przemysłowych (wykres świecowy), notowania AUD/USD (zielony)

Źródło: Bloomberg

Na wykresie dziennym notowań pary walutowej AUD/USD po przebiciu strefy oporu 0.751-0.754 utworzył się trend spadkowy, który znalazł się w kanale. Dalsza wyprzedaż metali przemysłowych powinna działać na korzyść niedźwiedzi. Jednakże gdyby doszło do korekty, to mogłaby zatrzymać się w okolicy 0.743.

Notowania AUD/USD, interwał dzienny

Źródło: Admiral MarketsConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here