W kontynuacji analizy pary ze złotówką warto zauważyć, że dalsze cele dla pary póki co po raz kolejny się sprawdzają. Para bardzo mocno respektuje nakreślone poziomy i wykonuje ruch, na który liczyliśmy w poprzednim opisie potencjalnych setupów podczas najbliższej sesji. Co dalej? 


W poprzedniej analizie wskazywaliśmy, że oczekuje się od rynku dalszej wspinaczki na północ. Jednak zanim para to zrobi, liczyliśmy na wyznaczany re-test wsparcia z poziomu cenowego 3,732. Tak też się stało i aktualnie para po raz kolejny podeszła pod strefę oporową 3,751 aktualnie zatrzymując się na niej.

USD PLN – H4

Zgodnie z tym co prognozowałem – pozycje długie ze strefy wsparcia zostały wybierane ze stop lossem bardzo wąskim, ponieważ już pod strefę. Praktycznie jeden strzał na wykresie H4 pozwolił się dostatecznie zakumulować i podkreślił zarazem gdzie pozycje obronne powinny się znajdować. W przypadku kolejnego zejścia pod poziom i pod wyrysowany pinbar – setup zostaje zanegowany. Póki co jednak wszystko się dobrze układa i czekamy na możliwość pojawienia się jakiegoś momentum wzrostowego mogącego przełamać aktualny opór. Aktualnie jest to już drugie podejście pod opór w ciągu kilku sesji, a trzeci w ogóle. Dlatego też oczekuje się przełamania strefy oporowej zgodnie z zasadą – czym częściej poziom jest testowany, tym większe prawdopodobieństwo jego wybicia.

Para USD PLN zatrzymała się na strefie jednak dziś o godzinie 14:30 mamy najważniejsze dane z miesiąca, dlatego zmniejszona płynność walce nie powinna dziwić. Zaraz przed godziną publikacji danych pozycje powinny być bezwzględnie zabezpieczone na poziom break even point lub – na niewielkim zysku, tak, aby nie tracić włożonego w projekcję krótkoterminową czasu.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNa EUR/USD i USD/CAD wyraźne odbicia – czy to początek nowych trendów?
Następny artykułJak rozegrać dzisiejsze payrolls na dolarze?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here