Naga MarketsO godzinie 15:45 rynki zapoznały się z wynikami amerykańskiego wskaźnika PMI dla przemysłu oraz dla sektora usług. 15 minut później opublikowany został natomiast raport dotyczący sprzedaży nowych domów oraz nieruchomości.


Zgodnie z raportem IHS Markit, wskaźnik PMI dla przemysłu plasował się w sierpniu br. na poziomie 52,5 co jest wynikiem gorszym od prognoz i odczytu poprzedniego (53,3).

Jak przeczytać możemy w raporcie, w sierpniu koniunktura w sektorze przemysłu poprawiła się choć wzrost ten był słabszy niż zakładano. Głównymi czynnikami tak niewielkiego wzrostu były słabsze wzrosty produkcji i nowych zamówień. Wielkość produkcji wzrastał w sierpniu najwolniej od 14 miesięcy.

Źródło: www.markiteconomics.com

Znacznie lepiej prezentowała się sytuacja w sektorze usług, gdzie wskaźnik plasował się na poziomie 56,9 co jest zdecydowanie lepszym wynikiem zarówno od prognoz (54,9) jak również odczytu poprzedniego (54,7).

W raporcie czytamy, że większe zapotrzebowanie na nowe miejsca pracy i rosnący poziom aktywności doprowadziły firmy do zatrudniania w sierpniu większej liczby pracowników. Na tak pozytywny odczyt wpłynął również wzrost cen usług.

Źródło: www.markiteconomics.com

“Silny i lepszy wzrost aktywności gospodarczej w sektorze usług sprawił, że ogólne tempo wzrostu przyspieszyło do 27-miesięcznego rekordu. W przeciwieństwie do sektora usług, przemysł wzrastał najwolniej od roku. Mimo to, przyspieszenie sygnalizowane dla całej gospodarki sugeruje, że wzrost PKB będzie kontynuowany w trzecim kwartale 2017 roku. Wraz ze wzrostem zamówień oraz tworzeniem nowych miejsc pracy, wzrost gospodarczy powinien być kontynuowany. Głównym zagrożeniem dla rozwoju jest eksport, którego wartoś nieznacznie spadła już drugi miesiąc z rzędu”  – komentuje Rob Dobson z IHS Markit.

O godzinie 16:00 poznaliśmy raport dotyczący sprzedaży nowych nieruchomości w Stanach Zjednoczonych za lipiec.

Sprzedaż domów jednorodzinnych wyniosła w lipcu 2017 roku 571 tys. co było wynikiem zdecydowanie gorszym zarówno od prognoz (612 tys.) jak również od odczytu poprzedniego, który zrewidowano z 610 tys. do 630 tys.

Źródło: www.census.gov

Wszystkie przedstawione powyżej publikacje zbiorczo przedstawia poniższy screen:

Źródło: investing.com

Spoglądając na notowania EURUSD zauważymy, że w pierwszej chwili po publikacji dolar amerykański osłabiał się w stosunku do europejskiej waluty. Podobną tendencję zaobserwować można było również w stosunku do wszystkich pozostałych głównych walut.

EURUSD M5
Śledź na bieżąco publikację danych makroekonomicznych. Dołącz do Rynków na Żywo portalu Comparic.pl!


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… EUR/JPY, AUD/CHF, GBP/CAD
Następny artykułPrzed zamknięciem. Potencjalny sygnał kupna na mBanku [MBK]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here