Naga MarketsDolar amerykański nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych. Mimo, że miedzy 9 a 20 marca br. indeks dolara (DXY) śledzący siłę amerykańskiej waluty wobec koszyka wybranych walut jak euro, jena japoński, funt szterling, dolar kanadyjski, korona szwedzka i frank szwajcarski wzrósł o 8,81 proc., co sprawiło, że znalazł się on na najwyższym poziomie od grudnia 2016 r., to jednak od tego czasu osunął się on o 10,52 proc. i znajduje się obecnie na najniższym poziomie od kwietnia 2018 r. Zdaniem analityków Morgan Stanley, to jednak jeszcze nie koniec deprecjacji kursu dolara amerykańskiego.

  • Dolar amerykański osłabia się w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8
  • Analitycy prognozują dalszą deprecjację USD w 2021 roku

Dolar amerykański największym przegranym roku

Analizując obecną sytuację na rynku walutowym zauważymy, że dolar amerykański osłabia się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Podobną tendencję obserwuje się jednak także w skali całego listopada a nawet ostatniego kwartału, półrocza a także roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: finviz.com

Kurs dolara będzie dalej spadać w przyszłym roku

Analitycy Morgan Stanley spodziewają się dalszej deprecjacji dolara amerykańskiego w przyszłym roku. Ich zdaniem największa deprecjację amerykańskiej waluty dostrzec będzie można w stosunku do walut surowcowych.

Kurs euro oscyluje obecnie w okolicy 1,1890 USD. Ich zdaniem wzrośnie on jednak do 1,25 USD, gdy tylko rozpocznie się dystrybucja szczepionek przeciw koronawirusowi.

Kurs funta, który znajduje się obecnie w okolicy 1,3380 USD, co jest jednym z najwyższych poziomów od maja 2018 r. ma wzrosnąć natomiast do 1,36 USD.

Kurs dolara australijskiego oscylujący obecnie w okolicy 0,7360 USD ma wzrosnąć do 0,77 USD, a dolara nowozelandzkiego do 0,74 USD z niespełna 0,70 USD obecnie.

Dolar amerykański w stosunku do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) ma natomiast spaść do 1,23 CAD z nieco ponad 1,30 CAD obecnie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł“Elem” liderem po 1 dniu gry inwestycyjnej! Jego portfel zarobił aż 15,9%!
Następny artykułNotowania pszenicy znajdują się poniżej 600 centów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here