Naga MarketsUSD/JPY testuje ważny opór - analiza dla początkującychNastawienie do USD/JPY pozostaje pozytywne i może wkrótce popchnąć kurs do kolejnego testu rejonu 106,70 w ciągu najbliższych tygodni, sugerują strategowie walutowi Grupy UOB. Siła dolara względem jena, przekroczyła oczekiwania analityków. Obecnie są oni zdania, że dalszy wzrost jest przesądzony, jednak trwały utrzymanie kursu na obecnych poziomach jest mało realne. Z kolei analitycy Commerzbanku podkreślają, że ważnym technicznie wydarzeniem, było wyjście ceny ponad średnią 55 okresową, co zmieniło trend na wzrostowy.

  • Instytucje zaskoczone tak dużym wzrostem USD/JPY
  • Na wykresie test ważnego oporu

Ich zdaniem, kurs będzie rósł do okoli 106,23. Ten poziom jest dla nich kluczowy i zamknięcie się dziennej świecy powyżej tego poziomu, powinno przełożyć się na dalsze wzrosty. W dłuższej perspektywie nawet do 109,08, gdzie przebiega 200 tygodniowa średnia.

Test ważnego oporu

Patrząc na wykres dzienny, widać że obecnie para zmaga się z kluczowym oporem. Jego wybicie rzeczywiście może mieć spore znaczenie. Popyt na USD/JPY może dawać sobie radę nawet przy osłabieniu dolara, gdyż to japońska waluta wykazuje się trwałą słabością i choćby ze względu na politykę Banku Japonii, nie wydaje się, aby szybko uległo to zmianie.

usdjpy

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COM

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza btc | nasdaq composite notowania | s&p 500 | kurs lotosu | kurs dolara nbp prognozy |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here