Naga MarketsKurs dolara do jena (USD/JPY z celem spadkowym na 106 – CMC MarketsW momencie gdy traderzy na rynku walutowym „siedzą na rękach” obserwując rozwój sytuacji związanej z koronawirusem, kurs dolara do jena (USD/JPY) wykonał niemal pełny odwrót z 10-miesięcznych maksimów i zdaniem szefa strategii FX w CMC Markets, Johna Hardy’ego, może kontynuować osunięcia w kierunku 106,00.


Kurs dolara straci przez Trumpa i bezpieczne przystanie?

Prognoza CMC Markets uzależniona jest między innymi od taktyki jaką w kolejnych tygodniach przyjmie Donald Trump. Jeżeli rozpocznie walkę ze zbyt silnym dolarem, to deprecjacja USD/JPY wydaje się nieunikniona, szczególnie w obliczu większego apetytu inwestorów na bezpieczne przystanie, do których zalicza się między innymi jen.

– Nadal patrzymy na USD/JPY i jeżeli doczekamy się silnego przełamania 110,00 na dzisiejszym zamknięciu, to będzie to znakiem, że zmienność wzrośnie w całej przestrzeni walutowej. W stosunku do tego co dzieje się na ryzykownych aktywach, ruchy nadal wydają się jednak nieco ograniczone. Czy Donald Trump jest niezbędny, żeby wywołać rzeczywisty kontratak przeciwko dolarowi i rozpocząć prawdziwą wyprzedaż? – komentuje w środowej analizie John Hardy.

CMC Markets liczy na spadki USD/JPY w kierunku 106,00 ze zleceniem zabezpieczającym SL na wysokości 111,20. Jeżeli kurs dolara do jena zszedłby tak nisko, to notowania przetestują poziomy z września ubiegłego roku:

Kurs dolara w stronę 106,00, twierdzi John Hardy z CMC Markets. Źródło: CMC
Kurs dolara w stronę 106,00, twierdzi John Hardy z CMC Markets. Źródło: CMC


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here